A malmi búza ára nem változott, ellenben az augusztusi lejáratú takarmánybúzát 3 ezer forinttal alacsonyabb szinten, tonnánként 51 ezer forinton jegyezték. Az új- és az ótermésű kukorica ára is csökkent 2-2,5 ezer forinttal, jelentős árenyhülést szenvedett el a napraforgómag is, mert az idei termés jegyzései egységesen 4 ezer forinttal estek, így például a novemberi lejárat 120 ezer forint volt tonnánként. Az árcsökkenések mögött a tartósan erősödő forint és a nemzetközi piaci hatások állhatnak.
A nemzetközi árutőzsdéken a termények jegyzése jelentős mértékben zuhant. Az okok közül az észak-afrikai és közelkeleti "forrongó" helyzetet kell kiemelni, mert e térségek fejlődő országai jelentős kereslettel vannak jelen a terménypiacokon.
A chicagói árutőzsdén a búza front havi jegyzése egy hét alatt 10 százalékot esve tonnánként 280 dollár volt. A kukorica jegyzése csak kisebb mértékben csökkent, így 272 dolláron zárta a hetet. A párizsi árutőzsdén is hasonló folyamatok játszódtak le, mint Chicagóban, de itt 7 százalékot zuhant a búza (246 EUR/t) és a kukorica (224 EUR/t) jegyzése. A piac további alakulása nagyban függ az atrocitások megoldásától, de a 2008 óta először 100 dollár fölé kerülő kőolaj sok érdekességet hozhat a terménypiacokon is.