Támogatja az úgynevezett ökológiai lábnyom (a fogyasztás teljes biológiai eredetű forrásának megtermeléséhez és hulladékának feldolgozásához szükséges biológiailag aktív földterület és vízfelület nagyságának) csökkentésére, a természeti erőforrások megőrzésére és a fenntarthatóság növelésére létrehozott új technológiákat.
A környezetvédelem ügyét központi politikai kérdésként kell kezelni, környezetvédelmi ipart kell létrehozni, amely növeli a foglalkoztatást, az ország versenyképességét, hangsúlyozza a környezetkímélő megoldásokat, az energiahatékonyságot.
A környezetbarát módszerekkel dolgozó vállalatok a stratégia tervei szerint jelentős versenyelőnyt élvezhetnek. Mindez együttvéve Magyarország népességének egészségi állapotára is jótékony hatással lehet.
Az Európai Unió tavaly nyáron indította el a válságból kilábalást segítő Európa 2020 stratégiát, amelynek három fő része: az innováció- és tudásalapú-, a fenntartható-, illetve a befogadó növekedés területe.
A reformprogramot - amely tartalmazza a Nemzeti Környezettechnológiai Innovációs Stratégiát is - április 15-én nyújtotta be a kormány az Európai Bizottságnak, ez a következő évtized fő irányvonalát nagyban befolyásolhatja - írja a kormány.hu