A módosítás azt a kb. 18 Md Ft értékű, az EU szén-dioxid kibocsátás-kereskedelmi rendszerben létrejött nemzeti kvótavagyont érinti, amely a 2008-12-es Nemzeti Kiosztási Tervben értékesítésre félretett mennyiségből, illetve a kibocsátás-kereskedelemi rendszerbe belépő új üzemek számára félretett, de fel nem használt mennyiségből keletkezett.
A módosítás értelmében a bevételek fele az általános költségvetésbe kerül. A megmaradt összegből levonják a fejlődő országoknak még 2009-ben ígért klímavédelmi fejlesztési segélyek összegét (kb. félmilliárd Ft) A maradék fordítható "energiahatékonysági programokra". Ennél közelebbi meghatározást nem ad az indítvány. A ZBR-ben már most is több mint 10 Md forintnyi befogadott, de forráshiány miatt nem támogatott projekt van. Ezek jórészt kifizethetők lesznek, ha a teljes kvótavagyont értékesítik.
Dr. Bart István, a Magyar Energiahatékonysági Intézet Kft. (MEHI) igazgatója szerint: "Nagyon jó hír ez a módosító indítvány, a MEHI már 2012 nyarán javasolta a Kormánynak, hogy a 2012-es kvótabevételeket a ZBR keretében energiahatékonyságra fordítsa. Ez a leggyorsabb és leghatékonyabb módja annak, hogy ezeket a forrásokat csatasorba állítsuk a munkahelyteremtésért és a gazdasági növekedésért, és az éghajlatváltozás ellen vívott harcban.
Reméljük, hogy a 2013-től rendszeresen érkező évi 15 Md Ft kvótabevételt is energiahatékonyságra, különösen épület-energiahatékonyságra fordítja a Kormány. Ez így történik Németországban, Franciaországban és más tagállamokban. 2013-tól azonban viszont a jelenlegi ZBR-nél sokkal hatékonyabb, kedvezményes hiteleket is adó rendszert kéne kialakítani, illetve a karbonforintokat összekapcsolni EUs támogatásokkal, illetve kereskedelmi banki forrásokkal."