A hazai szervezet új ügyvezető igazgatója, Polgár Gábor vetőmag-felügyelőként kezdte pályafutását 1992-ben. 2011-ig a vetőmag-felügyelet területén vezető beosztásokban tevékenykedett, majd a 2014-ig a Törökszentmiklósi Mezőgazdasági Zrt. vetőmagüzemének divízió igazgatójaként dolgozott.
A Vetőmag Szövetségnél a folyamatban levő sikeres programokat szeretném továbbvinni - mondta Polgár Gábor. - A Gabonatermesztők Országos Szövetségével posztregisztrációs fajtakísérleteket szervezünk, hogy a felhasználók objektív eredmények birtokában minőségi növényfajták közül választhassanak. Továbbra is fontos feladatunk a fémzárolt vetőmaghasználat propagálása, hiszen évről-évre felbukkannak rossz minőségű, hamisított vetőmagok. Emellett szeretnénk a vetőmag-előállítókat az ESTA minőségbiztosítási rendszer bevezetésében segíteni. Ennek célja a csávázás minőségének és a csávázott vetőmagok megfelelő kezelésének biztosítása - közölte Polgár Gábor.
Ruthner Szabolcs több mint tíz évig dolgozott a Vetőmag Szövetségnél, 2006 óta ügyvezető igazgatóként. Mint elmondta: sikernek könyveli el, hogy modernizálódott a szövetség működési és információs rendszere, korrekt szakmai együttműködés alakult ki a társ érdekképviseletekkel, a minisztériummal, a szakhatóságokkal, és megélénkült a kapcsolat a nemzetközi szervezetekkel is.
A magyar agrárszakember feladata a svájci székhelyű Nemzetközi Vetőmag Szövetségben (ISF) elsősorban a globális vetőmag-kereskedelmet lehetővé tevő szabályozások, nemzetközi egyezmények betartásának felügyelete, illetve fejlesztése lesz. Emellett a szervezet zöldség vetőmag szekciójának munkáját fogja segíteni.
Az ISF-nek több mint 50 nemzeti szövetség a tagja, ezért sok különböző érdeket és nézőpontot kell összehangolni - tette hozzá Ruthner Szabolcs. Ez rendkívül komoly kihívás a számomra, de bízom benne, hogy az elmúlt 10 év egyezetési tapasztalataira építve képes leszek az elvárásoknak megfelelni - fogalmazott.