Soha ne tegyünk hagymafélé mellé - különösen fokhagyma és salottahagyma - mellé borsót. A vöröshagyma ugyanis megakadályozza a borsónövény növekedését, nem fejlődnek ki rendesen a hüvelyek, és kicsik maradnak a borsószemek.
A növekvő paradicsomot és burgonyát ugyanaz a penészgomba támadhatja meg, így ha egymás mellé ültetjük őket, a betegségek könnyebben terjednek egyik fajról a másikra. A burgonyát is, és a paradicsomot is egyaránt szereti a krumplibogár, ezért ha az egyiken megjelenik, biztos, hogy rövid időn belül a másik fajon is találkozhatunk vele.
A paprika és a bab is fogékony az antraknózis fertőzésekre. Így ha valamelyik növény megkapja ezt a betegséget, akkor könnyen fertőzött lesz a mellé ültetett másik növény is.
A népi hagyomány és tapasztalat szerint a sárgarépa és a kapor ellenségei egymásnak. Igaz, a tudományos kutatás még nem szolgáltatott elegendő bizonyítékot ennek alátámasztására, de jobb a békesség!
A szőlő közelébe vetett káposzta magvak, nem tesznek jót a bornak. A szőlőnek ugyanis savanyúbb lesz az íze, ha valamilyen káposztafélét ültetünk a közelébe. Így a bor íze is rosszabb lesz, ezért ha finom házi bort szeretnénk inni, kerüljük a káposztafélék ültetését.
A fekete dióról már régóta ismert, hogy zavarja a többi kerti növény életfolyamatait a gyökerei által kibocsájtott anyaggal. Ez az anyag ugyanis mérgező, így a fa környékén gyökerező növényeket képes kipusztítani. Lehetőleg semmilyen zöldségfélét ne ültessünk se a fekete dió, se más dióféle közelébe.
A brokkoli akadályozza fejes káposzta magok csírázását és az esetleg kikelt növények növekedését. Ennek az az oka, hogy a fejes káposzta érzékeny a brokkoli által kibocsátott vegyianyagokra.