David Attenborough szerint az a korszak, amelyben született, éghajlati stabilitása révén lehetőséget biztosított az emberiségnek, hogy letelepedjen, gazdálkodjon, és civilizációkat hozzon létre, illetve ez a stabilitás tette lehetővé az üzleti növekedést, és a nemzetek közötti együttműködést is - írja az Index. A természetfilmes a davosi világgazdasági fórumon figyelmeztett ugyanakkor arra, hogy ez a korszak véget ért, és ahogy ő fogalmazott "az édenkert nincs többé". Az emberiség ugyanis olyan mértékben átalakította a világot, hogy a tudósok ezt már egy új földtörténeti korszaknak tekintik - tette hozzá.
Attenborough arra figyelmeztette a hallgatóságban ülő politikai és üzleti vezetőket, hogy az emberiség által egyedüliként ismert életkörülmények gyorsan változnak, így a klímaváltozás megakadályozására tett erőfeszítéseket még az előtt meg kell sokszoroznia a világ vezetőinek, mielőtt késő lenne. A világgazdasági fórum előtt végzett felmérés eredményei azt mutatták, hogy a globális gazdaságra jelenleg leselkedő legnagyobb veszélyek a környezetből erednek, és félő, hogy emiatt a nemzetek közötti együttműködés is romlani fog. A dokumentumfilmes elismerte ugyanakkor, hogy még őt magát is meglepte, hogy milyen gyors és pusztító erejű károkat okoz az emberi tevékenység a természetben.
A következő két évben várható ENSZ-klímaegyezmények megteremtik a fenntartható fejlődés és a természettel kötött “új megállapodás" (new deal) lehetőségét - emelte ki Attenborough. Amit most, az elkövetkező néhány évben tesz az emberiség, az mélyrehatóan meg fogja határozni a következő évezredek történéseit, és ha az elkövetkező évtizedben nem születik megoldás a problémára, akkor szörnyű jövő vár a jövő gyermekeire - hangsúlyozta.