Egyre nagyobb problémákkal szembesül a brit húsipar a Brexit miatt. A szakemberek szerint ugyanis, ha az Egyesült Királyság kilép az Európai Unióból, akkor sokkal nehezebb lesz elegendő munkaerőt találni az ágazatba, jelenleg ugyanis a brit húsfeldolgozó munkák 70 százalékát uniós munkavállalók töltik be.
A brit kormány 30 ezer fontos fizetést javasolt a "szakképzett", nem az Egyesült Királyságból származó munkavállalóknak, ez az érték azonban meghaladja a Brit Húsfeldolgozó Egyesület (BMPA) szakképzett henteseinek fizetését. Emiatt az uniós munkavállalók nem jogosultak arra, hogy az Egyesült Királyságban dolgozzanak, pedig több ezer betöltetlen munkahely van, főleg azért, mert nincs elég szakképzett brit hentes.
A BMPA elmondása szerint a brit húsiparban tevékenykedő vállalatok (mint sok más iparágban is) az európai uniós munkavállalók egyre nagyobb mértékű kivándorlását tapasztalják. Néhányan inkább visszatérnek az Európai Unióba a Brexit bizonytalansága, és a font összeomlása miatt. Az egyesület szerint megoldást jelentene, ha bevezetnének egy olyan vízumrendszert, amely megfelelő fizetések mellett mind a szakképzett, mind pedig a kevésbé szakképzett munkavállalók számára stabil munkahelyet biztosít. Ugyanakkor fontos lenne azt is kikötni, hogy nem szezonális, hanem egész évben tartó, állandó munkáról van szó.