Az elképzelés alapja az, hogy kapcsolatot teremt a három cég saját felhőalapú szolgáltatása között és így lehetővé válik az ott tárolt és kiértékelt adatok elérése más gépekről is - írja a Future Farming.A több gyártótól származó traktor-, kombájn- és permetezőflottával rendelkező felhasználók kiválaszthatnák a három közül a számukra legkényelmesebb, leginkább megszokott felhőalapú platformot, de közben a másik kettőhöz tartozó gépek felől is tudnának adatokat fogadni és továbbítani. Vagyis az adatok ugyanúgy elérhetőek lennének a JD Operations Centre, a Claas Telematics és a 365FarmNet számára, és valós időben lehetne továbbítani őket egyik felhőből a másikba.
Ez az együttműködés hatalmas előrelépés lesz az adatmegosztás és -menedzselés terén, valamint megerősíti a big data technológia mezőgazdasági területen való alkalmazásának fontosságát. A projektben résztvevő cégek szerint a DataConnect névre keresztelt technológia új korszakot jelent a precíziós mezőgazdaságban.
A technológia lehetővé teszi az összes fontos gépadat megosztását, mint például a jármű aktuális helyzete, az üzemanyagtank állapota, a gép aktuális műszaki állapota és sebessége, valamint ezen adatok múltbéli, naplózott változatai is. A felhasználók számára egy helyen lesznek elérhetőek a szükséges beállítások a járművekhez, de a cégek tervezik az agronómiai adatok megoszthatóvá tételének megvalósítását is.
Az érintett cégek úgy nyilatkoztak, hogy a felhők közti kommunikációhoz szükséges interfészt úgy alakítják ki, hogy az a jelenlegi ipari sztenderdeket támogassa. A cégek továbbá kijelentették, hogy a projekt során szerzett tapasztalataikat meg fogják osztani az Agricultural Industry Electronics Foundation (AEF) jelenleg is futó projektjeivel.