Amezei pocok egyedsűrűsége néhány térségben nemcsak a szántóföldön, hanem a gyümölcsösökben is elérte a kritikus szintet, főként ott, ahol a sorközök füvesítve vannak. Ez azzal a veszéllyel jár, hogy a tél folyamán a rágcsálók nemcsak a füvesítést, hanem a fák gyökérzetét is károsítani fogják, olvasható a magyarnovenyorvos.hu oldalán. A fertőzött sorközök tárcsázással történő bolygatásával jelentősen gyéríteni lehet a mezei pocok kolóniák egyedsűrűségét. Emellett természetesen lehetőség van a rágcsálóirtó szeres beavatkozásra is, de csak szükséghelyzeti engedélykérelem után. Azt a megadott szükséghelyzeti engedély írja elő, hogy milyen feltételekkel végezhető a mezei pocok gyérítése, az abban foglaltakat pedig szigorúan be kell tartani.
Az ősz folyamán már több alkalommal szó esett a vetési bagolylepke lárvájának, a mocskospajornak a kártételéről. Noha a lepke egy ideje már nem rajzik, a hernyó a szántóföldi és a kertészeti kultúrákban még most is komoly gondokat okoz. A mocskospajor talajszinten károsítva a zöldségféle növények rettegett kártevője, amely most elsősorban az őszi vetésű, áttelelő növényekre veszélyes, méghozzá egészen a tél beálltáig. Jövőre pedig a tavasz kezdetétől a bebábozódásig tehet még károkat széleskörűen a növénykultúrákban.
A zöld vándorpoloskaés az ázsiai márványos poloska még most is igen aktív, így most ez a két faj adja a kártevők fő populációt. Emellett a harlekinkaticák jelenléte erősödött fel az utóbbi időben. Ugyan már keresik a pihenőhelyet télre, de most még aktívan táplálkoznak is. A selyemfényű puszpángmoly rajzása már hetekkel ezelőtt megszűnt, de a meleg napokon még felbukkanhat egy-egy példány a csapdákban vagy az esti lámpafénynél. A kártevő őszi támadása nyomán megint szegényebbek lettünk néhány buxus bokorral a tarrágás miatt bekövetkezett tőpusztulás miatt.