Farkas Sándor a program sajtótájékoztatóján elmondta: Magyarországon az erdővel borított területrészek az ország területének mintegy 21 százalékát adják, ezt szeretnék a következő 15-20 évben mintegy 26-27 százalékra emelni. Ez jelentős mértékben hozzájárul a környezet megóvásához és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentéséhez - tette hozzá.
Az alföldi, nem kimondottan erdős területek közé tartozó Jász-Nagykun-Szolnok megyében is vannak olyan helyszínek, például elhagyott területek, autópálya szélei, bekötőutak környéke, közparkok, ahová fákat lehet ültetni - jegyezte meg, és hangsúlyozta, hogy a kormány sokat fordít környezetvédelemre. Beszámolt róla, hogy Jász-Nagykun-Szolnok megye erdőtelepítési programja keretében Tószegen mintegy 9 hektár területen telepítenek erdőt, de az országban vannak olyan területek, ahol akár 100-200 hektár telepítésére is lehetőség van. Fontosnak nevezte, hogy egy Alföld közepén levő település is a program részévé váljon.
Az Országfásítási program keretében a most kezdődő ültetési szezonban az állami erdőgazdaságok saját területeiken több mint 550 hektár új erdőt telepítenek, ehhez kétmillió facsemetét és csaknem 100 tonna makkot használnak fel. A mintaprogramhoz 86 település csatlakozik. Az elmúlt tíz évben csak az állami erdőgazdaságok 450 millió facsemetét ültettek el, és 9500 tonna makkot vetettek az erdők fenntartása során. A megkezdett programok 3-5 év alatt 25 000 hektáros erdőterület-növekedést eredményezhetnek, és megközelítőleg 100 millió új fa ültetését jelentik.