A 7, illetve 8,5 éves futamidőre kibocsátott kötvények révén bevont források három célt szolgálnak: egyrészt a meglévő hitelállomány részbeni kiváltását, másrészt a piaci és termékpaletta szélesítését célzó akvizíciókat, harmadrészt pedig folyamatban lévő és új beruházások finanszírozását - írja közleményében a Baromfi-Coop Kft. E beruházások keretében kerülhet sor egy új baromfitelep, valamint vágó-, keltető- és továbbfeldolgozó üzemek létesítésére. Az aukció lezárását követően a kötvénykibocsátás során megszerzett források már jóváírásra kerültek a társaság bankszámláin, a források felhasználása részben már megtörtént, illetve folyamatban van.
Magyarország csirkehús-előállításának 43%-át a Master Good csoport biztosítja. A cég értékesítésében az európai piacok mellett az Európán kívüli export piacok, így például Kanada, Dél-Afrika, Japán, Hongkong, Szingapúr és Vietnám is meghatározók.
- hangsúlyozza Bárány Péter, a Baromfi Coop Kft. tulajdonos ügyvezetője.
Amennyiben egy vállalat a kötvényen keresztül zajló forrásbevonás mellett dönt, befektetési szolgáltatót is választania kell. Ilyen tevékenységet hazánkban jelenleg a hitelintézetek és a befektetési vállalkozások nyújtanak. A Baromfi-Coop eredményes kötvény kibocsátási sikerében jelentős szerep jutott az Erste Banknak, amely befektetési szolgáltatóként már a hitelminősítési fázistól kezdve végezte a szervezői és forgalmazói feladatokat, továbbá a kötvények futamideje alatt árjegyzőként és fizető ügynökként fog eljárni, valamint a BDO Legal Jókay Ügyvédi Iroda jogi és a BDO Corporate Finance Kft. pénzügyi tanácsadó szakértőinek, akik a két kibocsátáshoz szükséges információs dokumentumokat állították össze.
A sikeresen lezajlott kötvénykibocsátás jelentős előrelépési lehetőséget biztosít a Baromfi-Coop számára, mondta Huth Gabriella, a BDO Magyarország pénzügyi tanácsadási üzletágának ügyvezető partnere. Hozzátette, hogy a hosszú távra rögzített feltételekkel kibocsátott értékpapírok új növekedési szakaszt fognak nyitni a cég történetében, miközben az aukción elért kedvező hozam jelentősen meg fogja gyorsítani a bevont források megtérülési idejét.
Az MNB 2019. július elsején indult Növekedési Kötvényprogramjának keretében a jegybank 300 milliárd forint keretösszegben vásárol hazai székhelyű nem pénzügyi vállalatok által kibocsátott, jó (legalább B+) minősítéssel rendelkező kötvényeket. Ezzel elősegíti, hogy a hazai vállalatok a bankhitelek mellett megfelelő mértékben támaszkodjanak más finanszírozási formákra is.