Csütörtök reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, csütörtöki (2020.06.04.) napon.
2020.06.04. csütörtök: A fátyol- és gomolyfelhők mellett több-kevesebb napsütés várható, az erőteljesebb gomolyfelhő-képződés az ország északkeleti harmadán (Észak-Alföld, Északi-középhegység, Budapest tágabb környezete) valószínű. A Dunától keletre többfelé, másutt helyenként alakul ki zápor, zivatar. Többfelé megerősödik, nyugaton néhol viharossá fokozódik a déli, délnyugati szél. Emellett zivatarokban is előfordulhat átmenetileg viharos széllökés. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 28 fok között alakul, de északkeleten néhol 19, 21 fok is lehet. Késő estére 15 és 21 fok közé hűl le a levegő.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Fronthatás nincs, de a magasban zajló melegedés miatt a melegfronti hatások jelentkezhetnek inkább az arra érzékenyeknél.
A következő napok várható időjárása
2020.06.05. péntek: A néhány órás napsütés mellett többnyire erősen felhős lesz az ég. Sokfelé várható zápor, zivatar, majd eső is. A déli, délnyugati szél sokfelé megerősödik, néhol viharossá fokozódik, majd délután a Kisalföldön északnyugatira fordul, megerősödik, majd mindenütt mérséklődik a légmozgás. Zivatarok környezetében is lehetnek viharos széllökések. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13 és 18, a legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 27 fok között alakul.
2020.06.06. szombat: Éjszaka felszakadozik, csökken a felhőzet, napközben már gomolyfelhős, napos idő lesz. Éjjel még főként keleten, napközben elvétve alakul ki zápor. A déli, délnyugati szél több helyen megélénkül, északnyugaton meg is erősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 16, a legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 26 fok között alakul.
Friss híreink:
Ezek most a magyar gazdák kedvenc traktorai: itt a lista
2020 májusában a magyar gazdák több mint 11 százalékkal kevesebb traktort vettek, mint egy évvel korábban, ugyanakkor 2018 ötödik hónapjához képest közel 13 százalékkal több traktor talált gazdára most. A legkapósabb traktormárka májusban a John Deere volt, amelyből 70-et adtak el a hónapban, egy évvel korábban viszont csak 63-at. A népszerűségi listán második a Claas, a harmadik pedig a TGB volt az év ötödik hónapjában, 2019-hez képest azonban látványosan csökkent a New Holland és a Case márkák népszerűsége májusban.
Tejtermelésben sehol sem vagyunk a németekhez képest: itt az uniós lista
Több mint 1,5 millió tonna volt Magyarország tehéntejtermelése 2018-ban, amivel így az Európai Uniós lista középmezőnyének végén foglalhattunk helyet. A rangsor első hat helyezettje mind 10 millió tonna felett termelt 2018-ban, Németországgal az élen, ahol közel 32,5 millió tonna volt az éves tehéntejtermelés.
Ezt a videót látnod kell! Óriási robotszöcskék lehetnek a jövő mezőgazdasági munkásai
“Óriási robotszöcskék" felügyelhetik a jövőben a földeket! A HayBeeSee Ltd. nevű angol cég ugyanis egy olyan robotot alkotott, amely a quadrocopterek rotorjainak és egy zseniálisan újszerű ugró-mechanizmusnak köszönhetően képes nagy gyorsasággal bárhová eljutni a földeken, és több munkát elvégezni, mint bármelyik jelenleg kapható drón. A CropHopper névre keresztelt robot 3 kilorammot nyom, hektáronként 15 euróba (kicsit több mint 5 ezer forintba) kerül a munkavégzése, képes az önálló munkavégzésre, egész szezon alatt alkalmazható és megvan benne a lehetőség, hogy automatikusan elbánjon minden gyomnövénnyel, kár- és kórokozóval.