agrarszektor.hu • 2020. július 16. 07:45
Nyugat felől egyre nagyobb területen növekszik meg a felhőzet, a legtöbb napsütés a Tiszántúlon várható - derül ki az Agrárszektor csütörtöki (2020.07.16.) országos középtávú előrejelzéséből. Jó lenne kimenni a földekre, de nem tudja vigyen-e magával gumicsizmát? Permetezne, de lehet, hogy lesz szél? Eljött a betakarítás ideje, de nem biztos benne, hogy ezt a meteorológia is így gondolja? Segítünk! Mutatjuk, milyen időjárás várható a mai, csütörtöki (2020.07.16.) napon!
Csütörtök reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, csütörtöki (2020.07.16.) napon.
2020.07.16. csütörtök: Nyugat felől egyre nagyobb területen növekszik meg a felhőzet, a legtöbb napsütés a Tiszántúlon várható. Elszórtan alakulhat ki zápor, helyenként zivatar. Késő délután átmenetileg csökken a felhőzet, és már csak a Tiszántúlon lehet néhol csapadék, majd késő estétől a Nyugat-Dunántúlon beborul az ég, és többfelé elered az eső. Az északnyugatira forduló szelet csütörtökön többfelé erős lökések kísérik. Zivatarok környezetében viharos szélrohamok is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 29 fok között alakul. Késő estére 16, 22 fokra hűl le a levegő.
Orvosmeteorológiai tájékoztató:
Hidegfronti hatás várható. Nő a görcskészség, trombózisra való hajlam, fokozódik az allergia, reumatikus fájdalmak léphetnek fel. Nő a reakcióidő.
A következő napok várható időjárása
2020.07.17. péntek: A nap első felében erősen felhős vagy borult idő várható, és kiterjedtebb csapadékzóna vonul kelet felé. Késő délelőttől nyugat felől szakadozik, gomolyosodik a felhőzet, és nyugaton délután már csak egy-egy zápor lehet. A Tiszántúlon azonban még este is sok lesz a felhő, és ott még több helyen is eshet az eső. Az északnyugati szél többfelé megélénkül, helyenként megerősödik. Zivatar környékén viharos széllökés is előfordulhat. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 17, a legmagasabb nappali hőmérséklet 18 és 24 fok között várható.
2020.07.18. szombat: A Dunántúlon és a középső tájakon a néhány órás napsütés mellett erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés, és szórványosan záporok, zivatarok alakulnak ki. Keletebbre haladva ugyanakkor egyre zártabb, vastagabb lesz a felhőtakaró, és a keleti határvidéken tartós eső is valószínű. Főként a Dunántúlon sok helyütt élénk, zivatarok környezetében erős széllökések kísérhetik az északi, északnyugati szelet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 17 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 22 és 27 fok között várható, de a tartósan csapadékos tájakon ennél egy-két fokkal hűvösebb is lehet.
Friss híreink:
2020 nem lesz a magyar gabonatermelők éve: kevesebb a búza, gond van az árpával
Hamarosan befejeződik az őszi árpa betakarítása Magyarországon, és habár a hozamok a vártnál jobban alakultak, a fehérjetartalommal vannak problémák - tájékoztatta az Agrárszektort Petőházi Tamás, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke. Hozzátette, leginkább a repcét viselte meg az aszályos tavasz, de őszi búzából is jóval kevesebb lesz idén.
Élesedett a korlátozás: mától csak így jöhetnek be az idénymunkások Magyarországra
Július 15-től, azaz mától szigorított határátlépési intézkedések vonatkoznak többek között a hazai agrárágazatba érkező dolgozókra is. Habár Magyarországon jelenleg stabil a koronavírusjárvány-helyzet, a szomszédos országokban folyamatosan romlik, ezért a kormány határátlépést szigorító intézkedéseket hozott, amelyek a külföldről belépő mezőgazdasági munkavállalókat is érinti. Összegyűjtöttük, mik mostantól a határátlépés feltételei.
Talajjavítás mesterfokon: így turbózzák fel a termőföldeket az élelmes brit gazdák
Nagyon rossz állapotban vannak a termőföldek Nagy-Britanniában. Egy brit tudósok által kifejlesztett talajegészségi index alapján a szigetország termőtalajainak közel 40%-a minőségileg a legrosszabb kategóriába tartozik.