A jelentés szerint a munkaerőhiány miatt egyre növekszik az igény a terepi műveletek kiszervezésére. Ez pedig várhatóan ösztönözni fogja a kezelt szolgáltatások növekedését a mezőgazdasági elemzési piacon, írta meg a Future Farming.
A kutatók szerint a városi növénytermesztés szintén a piac egyik hajtóereje. A big data elemzésekkel és mesterséges intelligenciával "felfegyverzett" városi növénytermesztők növelhetik a hatékonyságukat és a rendelkezésükre álló szűkös területekből is kihozhatják a maximumot.
Az elemzés készítői szerint a mezőgazdaságban a mesterséges intelligenciák használatát illetően a pontos terepi adatok gyűjtésének magas költségei jelentik a legfőbb korlátozó tényezőt. A mesterséges intelligenciákon alapuló technológia magas kezdeti beruházásokat igényel, valamint hatékony gazdálkodási eszközöket, valamint képzett és hozzáértő termelőket, ami miatt a gazdák tartanak a technológiától, és nem szívesen próbálják ki a pontos terepi adatok összegyűjtése érdekében.
További kihívást jelent a technológiai lehetőségek ismeretének hiánya, különösen a fejlődő országokban. Az olyan fejlődő országok, mint India és Kína hatalmas piacot kínálnak a digitális mezőgazdaság számára, de a tudatosság és a lehetőségek ismeretének hiánya, különösen a vidéki kisgazdák körében, szintén egy igen komoly korlátozó tényező, olvasható a jelentésben.
A jelentés emellett kitér arra is, hogy 2020 és 2025 között várhatóan Észak-Amerikában fogja uralni a mezőgazdasági elemzési piacot. Ezen a kontinensen ugyanis sok nagyméretű gazdaság működik, és a mezőgazdasági vállalkozások elemzésére szolgáló megoldások alkalmazása megfizethetőbb lesz a nagyvállalkozásoknak, mint a kis- és középvállalkozásoknál, állítják a kutatók.