1. Locsolás
A növényeknek az a legjobb, ha reggel locsoljuk meg őket. Ekkor ugyanis még nem tűz a nap, hűvös van, így a víz minimális része fog csak elpárologni, és több nedvesség kerül majd a talajba. Emellett a "hidratált" növények sokkal könnyebben és jobban ellen tudnak állni a forró, déli napsütésnek, ráadásul a hajnali öntözéssel a kártevőkkel és betegségekkel szemben is ellenállóbbak lesznek - írja a balconygardenweb.com.
Idén év végén decemberben is kiosztja a Portfolio Csoport a Portfolio Agrárdíjakat az Agrárszektor 2021 Konferencián. Ebben az évben nyolc kategóriában díjazzuk a hazai agrárgazdaság legjobbjait és a legkiemelkedőbb agrárgazdasági teljesítményeket.
2. Növényvédő szer vagy műtrágya kijuttatása
Soha ne használjunk rovarirtót vagy lombtrágyát a legforróbb órákban, tehát késő délelőtt, vagy délután. A peszticidek, illetve műtrágyák legjobb felhasználási időpontja kora reggel, valamint alkonyatkor van, ilyenkor ugyanis a nap még nem tűzi a növényeket, és a tápanyagokat is sokkal jobban tudják hasznosítani.
3. Gyomlálás
Reggel, amikor a talaj még nedves, az idő pedig hűvös, sokkal könnyebb gyomlálni is, hiszen egyszerűbben ki lehet húzni a nem kívánatos növényeket a földből. Ugyanakkor amellett sem mehetünk el szó nélkül, hogy ebben az időszakban még csend honol mindenhol, egy kisebb séta során, pedig villámgyorsan kikapkodhatjuk a gazokat a kertből.
4. Betakarítás
A zöldségek, gyümölcsök betakarításra a legjobb időpont a kora reggel. Ilyenkor ugyanis sokkal nagyobb a termések víztartalma, ráadásul az ízek és az eltarthatóságuk is jobb.
5. Ültetés és átültetés
A legjobb alkalom a növények ültetésre, átültetésre, amikor hűvös vagy felhős az idő, ez utóbbi nyáron leginkább kora reggel, vagy kora este esedékes. Ilyenkor a növények sokkal jobban tudnak alkalmazkodni az új helyzet és környezethez, és nem kell majd aggódnunk amiatt sem, hogy biztosan megmaradnak-e.