Péntek reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, pénteki (2022.02.18.) napon.
2022.02.18. péntek: Felhőátvonulások várhatók általában többórás napsütéssel, majd délután nyugat felől átmenetileg nagyobb területen erősen megnövekszik a felhőzet. Néhol kisebb eső, záporeső előfordulhat. Az északnyugati, nyugati, majd a fokozatosan délire forduló szelet több helyen kísérik élénk, erős lökések.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 11 fok közé hál le a levegő.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Az időjárás előbb a hideg-, majd a melegfrontra érzékenyeket terheli meg. Legáltalánosabb panaszként fejfájás, migrén jelentkezhet.
A következő napon várható időjárás
2022.02.19. szombat: Erősen felhős vagy borult idő valószínű, majd estétől észak felől már vékonyodhat a felhőzet. Elszórtan, a délnyugati megyékben több helyen valószínű eső, záporeső. Az északnyugati, nyugati szelet élénk, helyenként erős lökések kísérik. Délután többnyire 7, 12 fokot mérhetünk.
Friss híreink:
Az egész világon kapkodnak ezekért a magyar kutyákért: miért ilyen népszerűek?
A kutyákat tulajdonképpen mindenki szereti, és mi, magyarok és rendkívül különleges fajtákkal dicsekedhetünk, ráadásul egyes fajták külföldön is népszerűek. Bár tény, hogy Magyarországon a legtöbb fajta közimádatnak örvendhet, a többi azonban mondhatni, hogy kissé háttérbe szorult. Ha megkérdeznénk néhány ismerősünket, valószínűleg kevesen tudnák felsorolni mind a 9 négylábút. De miért fontosak ők nekünk? Egyáltalán, melyik 9 fajtáról beszélünk? Melyik hódította meg Amerikát is? Ezekre kaphatunk most választ.
Kapkodnak külföldön ezért a magyar húsért: ki nem találnád, hova kerül a java
Nem volt könnyű dolga az elmúlt időben az állattenyésztőknek, számos akadállyal kezdett megküzdeniük. Ez különösen igaz a sertéstartókra, hiszen a sertéspestis, az EU-s túlkínálat és a koronavírus-járvány is sújtotta őket. Azonban nem ennyire drasztikus a helyzet a szarvasmarha esetében. Bár hullámzóak voltak az eredmények az ágazatban, összességében pozitív irányba billent a mérleg. A marhahúsexport mennyisége 9 százalékkal mérséklődött, értéke azonban 5 százalékkal emelkedett, míg az import volumene 19 százalékkal csökkent, értéke pedig csaknem 3 százalékkal nőtt. A báránypiacon pedig történelmi magasságba emelkedtek az árak tavaly.
Ijesztő, ami a magyar pulykaállománnyal történik: meglepő adatok láttak napvilágot
Nagyjából stabilnak lehet mondani az elmúlt időszakban a magyar pulykaállományt. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által közzétett adatokból az látszik, hogy a 2015-2020 közötti időszakban a hazai baromfitenyésztők 2,7-2,9 millió pulykát neveltek itthon. A magyar pulykaállomány 2005-ben érte el a csúcsát, amikor a 4,4 milliót is meghaladta ezeknek a szárnyasoknak a száma hazánkban. Azóta viszont egy erős csökkenés, illetve az ágazatot képviselő Magyar Pulykaszövetség szerint stagnáció figyelhető meg az állatok egyedszámában, a mélypont pedig 2013-ban volt, amikor alig több mint 2,5 millióra csökkent le az állomány.