Csütörtök reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, csütörtöki (2022.04.07.) napon.
2022.04.07. csütörtök: Napközben nyugat felől szakadozni kezd a felhőzet, a Tiszántúl kivételével többórás napsütés várható, majd késő délutántól nyugat felől újabb felhősáv érkezik. Eső, zápor a legnagyobb valószínűséggel a déli és keleti területeken fordulhat elő, az Északi-középhegység nyugati részén némi eséllyel zivatar is lehet. A déli, délnyugati szél, mely a Dunántúlon átmenetileg északnyugatira fordul, élénk, helyenként erős lesz.
A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 17 és 21 fok között alakul, de a tartósabban felhős keleti részeken több fokkal hidegebb lesz. Késő estére 8 és 15 fok közé csökken a hőmérséklet.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Csütörtökön mind a hideg- mind pedig a melegfrontra érzékenyek szervezetét megterhelheti az időjárás. Panaszként fejfájás, koncentrációs-zavar, vérnyomás-ingadozás jelentkezhet. A közlekedésben résztvevők részéről fokozott óvatosság szükséges, ugyanis a megnövekedő reakcióidő közvetett módon hozzájárulhat a balesetek kialakulásához.
A következő napon várható időjárás
2022.04.08. péntek: Általában közepesen vagy erősen felhős lesz az ég. Hosszabb-rövidebb napos időszakok is lehetnek. Az ország északi felén szórványosan, déli felén néhol előfordul eső, zápor. A nyugati, délnyugati szelet sokfelé erős lökések kísérik. A hőmérséklet délután 15 és 20 fok között alakul.
Friss híreink:
Hamarosan dönteni kell az árstopról: brutális drágulás jöhet a magyar boltokban?
Általános költségnövekedéssel kell szembenézniük az idén az élelmiszeripari vállalatoknak, hiszen munkabérre, energiára, fuvarozásra, alapanyagokra és csomagolóanyagokra egyaránt többet kell költeniük, az orosz-ukrán háború miatt pedig egyes költségtényezőknél durva áremelkedésekkel kell szembesülniük. Egy olyan hullámvasutas szituáció van jelenleg, ami senkinek sem jó - hangzott el a Portfolio Agrárium 2022 konferencián megrendezésre kerülő kerekasztal-beszélgetésen, Kecskeméten. Milyen hatással lehet a legnagyobb agrárgazdasági termékpályákra, hogy a kormány maximálta több alapvető élelmiszer kiskereskedelmi fogyasztói árat, és ez az intézkedés meddig lehet érvényben? Ezekre a kérdésekre is megkaptuk a választ.
Ez fájni fog a vásárlóknak: durva áremelés jöhet az élelmiszerláncokban itthon
Az élelmiszeripar számára a következő időszak legnagyobb kihívása az önköltség-növekedés beépítése lesz a fogyasztói árakba - jelentette ki Éder Tamás, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetsége a Portfolio Agrárium 2022 konferencián. A szakember beszélt arról is, hogy az élelmiszeripar szereplőinek többsége már nem rendelkezik tartalékokkal, így számukra különösen fontos, hogy a fogyasztók felé is megjelenjen a termékek valódi önköltsége.
Beüt a háború hatása: a magas árak még biztos, hogy jó ideig velünk maradnak
Elképesztő mértékben nőnek, illetve ingadoznak a piaci árak és a költségek a szántóföldi növénytermelésben, és ez nem csak a jövedelmezőséget határozza meg, hanem kockázatossá is teszi a gazdálkodói döntéseket. Az orosz-ukrán háború az agrárpiacokon is rendkívüli helyzetet termett, amely elsősorban a növénytermelési ágazatokra gyakorol közvetlen hatást - hangzott el a Portfolio Agrárium 2022 konferencián Kecskeméten. A témával foglalkozó szekcióban szó volt arról is, hogy hogyan hat a háborús konfliktus a növénytermelési szektorra, milyen költség- és árviszonyokra számíthatnak a termelők, mekkora profittal kalkulálhatnak az idei betakarítás után, illetve milyen értékesítési stratégiákat érdemes követniük.