A mezőgazdasági szakképzés átalakítása kapcsán új alapokra helyeződik az együttműködés az oktatási intézmények és a gazdasági szereplők között - írja közleményében a KITE Zrt. A most aláírt társasági szerződés értelmében a KITE Zrt. a központ tulajdonosaként részt vesz az oktatási tematika, valamint az oktatási anyagok összeállításában és a diákok és oktatóik szakmai képzésében. A centrum oktatási intézményeinek nagy részével jelenleg is kapcsolatban áll a cég és duális képzés keretében, vagy nyári gyakorlat formájában évről évre fogadnak az intézményekből diákokat.
A nádudvari központú vállalat mindig is fontosnak tartotta az utánpótlás-nevelést, és élen járt a támogatásában. Az elmúlt években több iskolában is jelen volt az országos szakmai versenyeken, mint főtámogató, (SZKTV, OSZTV) továbbá képzési helyet is biztosít a diákoknak évről évre, valamint a szakmai képzés színvonalának megtartása érdekében a tanárok felkészítését is segíti.
Éves átlagban az összes velük kapcsolatban álló intézményből 20-25 mezőgazdasági gépész képzésben részt vevő diákot fogadnak duális képzésben a KITE 10 akkreditált telephelyén az ország számos pontján. A gyakorlatot teljesítők közül az iskola elvégzése után többen a cég kötelékeiben is maradnak, de akad olyan is, akiknek a felkészülését segítik a felsőfokú intézménybe történő bejutáshoz.
A Kisalföldi Agrárszakképzési Centrum öt megye 12 agrárszakképző intézményét foglalja magában mintegy 2800 nappali rendszerű és felnőttképzésben résztvevő tanulóval. A legnagyobb tanulólétszámmal sorrendben Győr-Moson-Sopron (959 fő) és Vas (746 fő), megye intézményei rendelkeznek. E két megye intézményeiben tanul a Centrum tanulóinak bő 60 százaléka. A Kisalföldi Centrumban 8 ágazathoz kapcsolódó szakma oktatása valósul meg. Az egyes ágazatokat tekintve a tanulólétszám alapján a legnagyobb jelentőséggel az agrárgépészet (25%-a a tanulóknak), a mezőgazdaság (22%), valamint az élelmiszeripar (21%) bír, e három terület együttesen a Centrum tanulóinak közel 70 százalékát fedi le. Emellett az erdészeti ágazathoz köthető szakmák aránya mondható jelentősnek (18%).
Címlapkép (balról jobbra): Zahorán Zalán és Lendvai Ferenc (Forrás: KITE Zrt.)