A Fertőző állatbetegségek, antimikrobiális rezisztencia, állatorvosi közegészségügy és élelmiszerláncbiztonság Nemzeti Laboratóriuma létrehozásának kiemelt népegészségügyi és nemzetgazdasági jelentősége van - írja közleményében a Széchenyi István Egyetem. Hazánk nagy haszonállatlétszáma a fertőző betegségek gyors és hatékony felismerését, megelőzését és gyógykezelését prioritássá teszi. Az ágazat növekvő nemzetgazdasági jelentősége és a kiváló minőségű állati termék iránti igény növekedése mellett a Nemzeti Laboratórium célként tűzte ki az „Egy egészség” elv jegyében a fogyasztók egészségvédelmét is. Fentiek eléréséhez a Nemzeti Laboratórium kutatás-fejlesztési-innovációs, valamint gyakorlatorientált felsőfokú képzési kapacitást biztosít.
A projekt fejlesztések eredményeként megvalósul több egyedülálló és innovatív, illetve hazai viszonylatban hiánypótló megoldást jelentő termék és szolgáltatás piacosítása. Kutatási eredményeket azok jellegétől függően oltalom/szabadalom formájában hozzuk nyilvánosságra, vagy rangos, nemzetközi folyóiratokban tervezzük szabadon hozzáférhető formátumban publikálni, a társadalom számára is elérhetővé tenni.
Az Állatorvostudományi Egyetem mint konzorciumvezető és konzorciumi partnerei, az ELKH Állatorvostudományi Kutatóintézet és a Széchenyi István Egyetem a Széchenyi Terv Plusz program keretében az Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének támogatásával közösen valósítja meg a projektet.