A szakemberek arra utalnak, hogy eredményeik alapján az orvosoknak érdemes lenne a mentális problémákkal küzdők számára a természetbe tett kirándulásokat ajánlania. Ezek a kirándulások megerősítik az emberekben a természetvédelem jelentőségét, valamint a biodiverzitás megőrzésének igényét is megteremtik. A kutatásba bevont 1292 személy madarakkal való találkozását az Urban Mind alkalmazásban rögzítette a tavalyi év folyamán. Az amerikai, európai, kínai, ausztrál és brit részvevőket véletlenszerű időpontokban kérdezték arról, hogy érzik magukat, látnak-e épp fákat vagy hallanak-e madarakat - írja a The Guardian alapján az Infostart.
Az eredményekből kiderült, hogy a résztvevőknek jobb volt a lelkiállapota, ha madarakat láttak vagy hallottak. De még azoké is, akiket például depresszióval diagnosztizáltak. A pozitív hatás viszont nem maradt fenn, ha nem találkoztak madarakkal a résztvevők a későbbiekben. A kutatók szerint a madárvilágnak a mentális jólétre gyakorolt lehetséges ok-okozati kapcsolatra utal. Andrea Mechelli, a King's College professzora úgy gondolja, hogy olyan környezetet, különösen a városi környezetet kell teremteni, ahol a madarak jelenléte állandó jellegzetesség. Mint mondta, ahhoz, hogy egészséges madárpopulációnk legyen, növényekre és fákra is szükségünk van. A városainkban az egész ökoszisztémát ápolnunk kell.
Hozzátette, hogy a madarakkal való találkozás pozitív hatása a depressziós emberekre azért jelentős, mert sok olyan beavatkozás, ami az úgynevezett egészséges embereknek segít, nem működik a mentális problémákkal küzdő egyéneknél. Aki pedig depresszióban szenved, nem könnyű rávenni a testmozgásra, arra viszont egyszerűbb, hogy madarak közelébe menjen, ami által mozognak is.