A tiltakozók azt mondják, a kutyahús betiltása megtizedelné megélhetésüket, és az étkezők választási lehetőségeit is korlátozná, mivel egy olyan étel kerülne le az étlapról, amelyet a Koreai-félszigeten hagyományosan a nyári hőség ellen fogyasztottak, de amelyet ma már csak néhány idősebb ember eszik.
Ha be kell zárnom, a jelenlegi pénzügyi helyzetemben tényleg nincs válasz arra, hogy mit tehetnék
- mondta Lee Kyeong-sig, aki Szöul mellett egy farmot vezet, ahol akár 1100 kutyát is nevelnek. "Már 12 éve foglalkozom ezzel, és ez olyan hirtelen jött".
Egyre népszerűtlenebb a kutyahús
A Gallup Korea tavalyi felmérése szerint a megkérdezettek majdnem kétharmada ellenezte a kutyahús fogyasztását, és csak 8% mondta, hogy az elmúlt évben evett kutyát, szemben a 2015-ös 27%-kal. A csökkenő népszerűség és az állatvédők ellenállása ellenére a kutyahús betiltására tett korábbi kísérletek az ipar tiltakozása miatt kudarcot vallottak.
Ezúttal a kormány azt mondta, hogy a javasolt tilalom három év türelmi időt adna az iparágnak a kereskedelemből való kivonulásra, valamint a lehető legnagyobb pénzügyi támogatást nyújtaná az érintetteknek. A közvélemény támogatásával és a parlament kétpárti támogatásával a jelek szerint a tilalom hamarosan törvényerőre emelkedhet.
A mezőgazdasági minisztérium nem volt hajlandó részleteket közölni az iparág méretéről, de a Koreai Ehető Kutyák Szövetsége szerint a kormány által említetteknél jóval több gazdaság és étterem lesz érintett.
A szövetség szerint 3500 farmnak, ahol 1,5 millió kutyát nevelnek, és 3000 étteremnek kell bezárnia, ami majdnem kétszerese a hivatalnokok által megadott számoknak.
A szabad választás lehetősége?
Nam Sung-gue, aki az elmúlt 30 évben egy kutyahúsos boshintangot, azaz "helyreállító" levest árusító éttermet vezetett, azt mondta, hogy a tilalom igazságtalan, annak ellenére, hogy az üzlete gyorsan hanyatlik. Kijelentette:
Ha megpróbálják betiltani azt az ételt, amit az emberek már régóta esznek, az egy rossz fajta törvény, egy olyan törvény, amely elveszi a szabadságot, hogy megválaszthassuk, mit eszünk.
A tilalom sok ellenzője a First Lady Kim Keon Hee-t okolja, aki a kutyahúsfogyasztás hangos kritikusa, és férjével, Yoon Suk Yeol elnökkel együtt hat kutyát tart. Kim befolyásáról kérdezve az elnöki hivatal egyik tisztviselője azt mondta: "Mind az országban, mind külföldön van támogatás és konszenzus, és az ellenzéki párt részéről is".
An Byung-gil, a kormánypárt parlamenti képviselője, aki a törvényjavaslat fő támogatója, szintén azt mondta, hogy megérett az idő a változásra. Kijelentette:
Még ha valami a hagyomány része is, amit meg kell változtatni, azt meg kell változtatni.