Ezt fogjuk enni az űrben? Instant gombatelepet fejleszt a NASA

Ezt fogjuk enni az űrben? Instant gombatelepet fejleszt a NASA

agrarszektor.hu
A kereskedelmi űrhajózásban, aztán a Holdon, végül pedig a Marson használná a NASA azt az instant gombatelepet, amelyhez az űrbéli körülmények között csak vizet kellene adni, hogy beinduljon a gombák növekedése. A technológia hozzájárulhat a hosszú űrbéli tartózkodás, vagy más bolygókon töltött idő alatt az űrhajósok táplálásához – írja a Spacedaily.com.

A kaliforniai Szilícium-völgyben található NASA Ames Kutatóközpont kutatói a NASA Innovatív fejlett koncepciók (NIAC) programja keretében kaptak támogatást az élőhely-kutatásaik előmozdítására.

A NIAC III. fázisának elnyerése két év alatt 2 millió dollárt biztosít a Mycotecture Off Planet projekt továbbfejlesztésére, egy lehetséges demonstrációs küldetés előkészítésére. A projektet Lynn Rothschild, a NASA Ames vezető kutatója vezeti.

Ahogy a NASA arra készül, hogy minden eddiginél messzebbre hatoljon a kozmoszba, új, még nem létező tudományra és technológiára lesz szükség

- mondta Bill Nelson, a NASA munkatársa.

Míg egyes élőhelyeket a bolygó felszínére szállítanak, a mycotecture projektcsoport olyan technológiákat fejleszt, amelyekkel a Holdon, a Marson és azon túl élőhelyeket lehet kialakítani a gombák és a micéliumok, a gombák föld alatti fonalai segítségével.

A mycotecture projekt célja meglehetősen ambíciózus: a jövőbeli alkalmazások között szerepelhet a kereskedelmi űrállomásokba való integrálás vagy a Holdra irányuló küldetésekben való felhasználás, a végső cél pedig a Marson való alkalmazás.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
AgroFuture 2024
Új rendezvény a fenntarthatósági követelményeről és innovációs lehetőségekről!
AgroFood 2024
Országos jelentőségű rendezvény az élelmiszeripari vállalkozások számára!
Vállalati Energiamenedzsment 2024
Tudatos vállalati energiamenedzsment a hazai cégeknek!
Agrárium 2024
Jön a tavasz kiemelkedő agráripari konferenciája!
EZT OLVASTAD MÁR?