Azt írták: vasárnap reggel a fővárosban a János-hegyen csupán 9,4 Celsius-fokig emelkedett a hőmérséklet, amivel megdőlt az erre a napra vonatkozó fővárosi napi hidegrekord. A korábbi 11 fok volt, amelyet 1912-ben jegyeztek fel Budapest Törökvész állomáson, tehát vasárnap 112 éves fővárosi hidegrekord dőlt meg. Közölték azt is, a Magyarország felett örvénylő Boris ciklon hátoldalán a nyugati tájakon nagy területen fújt viharos vagy erősen viharos, helyenként orkán erejű szél. Vasárnap a hajnali órákban a Bakonyban, a Kab-hegyen óránkénti 131,4 kilométeres sebességű maximális széllökést mértek, amely új napi széllökésrekord. A korábbi rekord óránkénti 95,4 kilométer volt, amelyet szintén Kab-hegyen regisztráltak 2012-ben.
A HungaroMet egy másik bejegyzésben arról írt, hitelesített műszerei szeptember 15-ére, vasárnapra virradóan a siófoki mérőplatformon óránkénti 105 kilométeres, a balatonszemesin 103, Fonyódon 101, Siófokon óránkénti 100 kilométeres erősségű legnagyobb széllökést mértek. A Balatontól északra, a Bakonyban volt a legerősebb vihar. Ugyanakkor a Bakony-Balaton térségét lefedő szélcsatornán kívül már jóval gyengébb szelek fújtak. Hozzátették: az ilyen típusú időjárási helyzetekben gyakran kialakul a Balatonnál egy hosszan tartó, álló léghullám, amely a bórához hasonló, a régi balatoni emberek által "főszélnek" nevezett jelenség.
Megjegyezték: az, hogy a ciklon szeptemberben, a madárvonulás időszakában alakult ki, súlyos következményekkel jár a költöző fecskékre nézve, amelyek a hirtelen lehűlés miatt elbújt rovarok híján éheznek, lelassulnak és kihűlnek. A mostanihoz hasonló ökológiai katasztrófa történt 2008 szeptemberében, ugyancsak egy hasonló ciklon miatt - írták.