Gyuricza Csaba tájékoztatójában elmondta, hogy az agrár-felsőoktatási intézmények Európa-szerte koncentrálják a forrásokat, hiszen akkora a fejlődés és annyira csúcstechnológiai ágazattá vált a mezőgazdaság, hogy a versenyképességet csak úgy lehet fenntartani és megőrizni, hogyha ezeket az erőforrásokat koncentrálják. Épp ezért jött létre a MATE is. Ahogy a rektor fogalmazott,
amikor az egyetemet megalapítottuk, azon dolgoztunk, hogy egy olyan modellt hozzunk létre, amiben nem egy helyre koncentráljuk a képzéseinket. Hiszen az agrárium ma már olyan széleskörű elhelyezkedési lehetőséget biztosít, hogy lefedi a társadalom igényeinek szinte minden szegmensét és területét. Ezért arra törekszünk, hogy az ország különböző régióiban tartsunk fenn campusokat annak érdekében, hogy helyben tudjuk képezni a fiatalokat.
A rektor hozzátette, hogy az elmúlt években azon dolgoztak, hogy a folyamatosan változó társadalmi, piaci, gazdasági igényeknek megfelelően alakítsa a felsőoktatás struktúráját. Ezért alakítottak ki szoros együttműködést és kapcsolatot a gazdasági, a piaci élet, a társadalmi élet meghatározó szereplőivel annak érdekében, hogy folyamatos párbeszéd legyen a képzések és a kutatások tekintetében - mondta Gyuricza Csaba. Az oktatás és kutatás minőségének fejlesztése és naprakészen tartása érdekében indult el a MATE 2030 stratégiai program is, amely révén az egyetem erősíteni kívánja a magyar agrár-felsőoktatást.
Az egyetem rektora beszélt arról is, hogy jelenleg is egy olyan fejlesztési terven dolgoznak, ami többmilliárd forint értékű fejlesztési programot tesz lehetővé a Budai Campuson. E terv keretében újulnának meg a campus épületei is. Gyuricza Csaba aláhúzta ugyanakkor, hogy a tervezett átalakítások nem érintik a Budai Arborétumot, ahogy a Budai Campus költöztetéséről sincs szó. A rektor úgy fogalmazott, hogy a céljuk az, hogy a campus működését az itt tanuló mintegy 3 000 fős hallgatói létszámhoz igazítsák.