Véleményvezérek nélkül  nincs agrárszakma

Véleményvezérek nélkül nincs agrárszakma (x)

PR
A termesztési körülmények rendkívül gyors változását az agrároktatás nehezen képes lekövetni, a gazdálkodói tapasztalat elengedhetetlen a kihívások megválaszolására. A tendenciák figyelése és a gyors reagálás a siker kulcsa napjainkban. A HECHTA Kft. kezdeményezésére indított Tanuljunk egymástól program célja: a gyakorlatban megvalósuló edukáció. Ehhez nélkülözhetetlenek a szakmailag elismert véleményvezérek, azok a gazdák, akik kiállnak a nyilvánosság elé és megosztják a tapasztalataikat a többi gazdálkodóval. A visegrádi tanácskozás meghívottja volt az Agro Napló is.

A többszereplős program célját Takács Attila ügyvezető úgy foglalta össze: szoros kontroll a fejlesztői munka és a gazdálkodói tapasztalatok között annak érdekében, hogy minél hatékonyabban kapjunk választ a növénytermesztés kihívásaira, mindezt tudtára is adjuk a többi gazdálkodó részére a megfelelő csatornákon.

A HECHTA edukatív videófilmjei kezdetben az Amalgerol®-ra, Magyarország mondhatni legnépszerűbb növény- és talajkondicionáló felhasználására fókuszáltak. Az Amalgerol® 2024-re „visszanyerte régi jó hírét”, ami azt jelenti, hogy az AÖP-ben a szabályozás és a gyakorlat közötti összhang hiánya okán kialakult kálvária rendeződött, az Amalgerol® termékcsalád egyszeri kijuttatással, 1 pontért használható a mezőgazdasági kultúrákban, úgy, ahogyan azt már 26 éve megszokták a termelők. Takács Attila mindemellett fontosnak tartja kihangsúlyozni, hogy a növénykondicionáló szereket általában a növényeket ért stressz kezelésére használják, pl. fagykár, hideg, növényvédőszer-elsodródás stb. esetén.

Normál körülmények között, ha a növényt nem éri stresszhatás, nem eredményez 10%-nál nagyobb terméstöbbletet, ha viszont probléma van, akkor a növénykondicionáló szerek használatával nagyon látványos eredményeket érhetünk el. Mint például az idei évben – tette hozzá, az idei tavasz nagy viharokkal és jégesőkkel indult, ekkor az Amalgerol® kiemelt szerepet vállalt a növények regenerálódásában. A hirtelen jött meleg időjárás júniusban próbára tette a kalászosokat, az Amalgerol® használata csökkentette az aszály tüneteit és „elvitte” betakarításig a búzát.

Az idei növényvédelmi problémák közül azokat emelte ki Takács Attila, amelyekre a hagyományos növényvédelmi megoldás nem létezik. Nagy kárt okoztak a talajból fertőző, melegigényes gombabetegségek. A Macrophomina erőteljesen fertőzött a napraforgó- és a szójaállományokban, a kukorica aszály sújtotta termését pedig az Aspergillus fertőzte, ami miatt újra sok a toxinos kukorica. Ezek a betegségek új beavatkozásokat igényelnek, az Agrár-ökológiai Programban is kiemelten kezelt mikrobiológiai készítményekkel mérsékelhetők.

A Tigra és a Talajőr készítményekről szóló videókat mindenképpen érdemes e témához kapcsolódóan megtekinteni.

A teljes videóarzenál a HECHTA Kft. YouTube-csatornáján érhető el.

www.hechta.hu

(x)

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
EZT OLVASTAD MÁR?