A Fegyver, Horgászat, Vadászat (FeHoVa) elnevezésű nemzetközi kiállítást az idén március 25-28. között tartják a kőbányai vásárvárosban, most tizenhetedszer.
A szakállamtitkár elmondta, hogy a jó adottságoknak köszönhetően Magyarországon európai viszonylatban is magas színvonalú vadászati kultúra alakult ki, ennek eredményeként évente mintegy 25 ezer külföldi vadász látogat ide. Az ágazati bevételnek a felét, mintegy 8 milliárd forintot tesz ki a bérvadászatból származó bevétel.
A szakállamtitkár közölte: Magyarországon mintegy 55 ezer vadászt tartanak számon, ők évente összesen mintegy 200 ezer nagyvadat ejthetnek el. A vadhús kiviteléből a múlt évben mintegy 2 milliárd forint árbevétel származott. A vadgazdálkodás fontos feladata még a biológiai sokszínűség, azaz a biodiverzitás megőrzése is.
Ez utóbbit hangsúlyozta megnyitójában Dieter Schramm, a Nemzetközi Vadvédelmi Tanács (CIC) elnöke, aki hozzátette: a biodiverzitás megőrzése, feltétele az ember és a természet harmonikus együttélésének, valamint a fenntartható vadászat folytatásának is.
A megnyitón Sirman Ferenc átadta gróf Széchenyi Zsigmondnénak a Magyar Köztársasági Érdemrend tiszti keresztjét, amelyet Sólyom László köztársasági elnök adományozott - a miniszterelnök előterjesztésére - Széchenyi Zsigmond hagyatékának és emlékének megőrzéséért, ápolásáért.
A FeHoVá-n és a vele egy időben megrendezett Equifest nemzetközi lovas fesztiválon és kiállításon összesen mintegy 250 cég mutatja be kínálatát. Ennek nagyobb hányada - tíz ország 200 kiállítója - a FeHoVá-n látható.
Forrás: FVM