A rendezvény célja tehát, hogy:
- a francia termékekről pozitív, modern képet alakítson ki,
- bemutassa a francia agrár-élelmiszeripar által kínált termékek változatosságát,
- növelje a francia termékek ismertségét, helyet találva nekik a helyi irányzatokban is,
- és hogy hozzájáruljon azon márkák és termékek eladása növekedéséhez, melyek a rendezvény keretében megjelennek.
Az évente megrendezésre kerülő világméretű programsorozat nem más, mint egy nemzetközi megjelenési lehetőség a francia agrár-élelmiszeriparban tevékenykedő vállalkozásoknak és a francia márkáknak. A rendezvény immár hetedik alkalommal kerül megrendezésre az Élelmezésügyi, Mezőgazdasági és Halászati Minisztérium támogatásával.
A program óriási méretét mi sem szemlélteti jobban, mint, hogy Európában 10 ország 13 városában[1], Amerika 3 országának 541 városában[2], Ázsia és a Közép-Kelet vonatkozásában pedig 16 városban[3] került megszervezésre.
A program megnyitására 2010. június 1-jén Párizsban került sor, ahol nyitóbeszédet mondott Jean-Michel Lemétayer, a SOPEXA elnöke, és Bruno Le Maire, élelmezésügyi, mezőgazdasági és halászati miniszter. Le Maire, amellett, hogy aláhúzta a rendezvény fontosságát és a francia agráriumra gyakorolt hatását, egyúttal rövid helyzetelemzést is adott a francia mezőgazdaságról. A miniszter nem mulasztotta el itt sem megemlíteni, hogy a jövőben is, minden cselekedetüket a francia versenyképesség növelésének szolgálatába kell állítaniuk.
A program szervezési elveiről, a 2009-es rendezvény eredményeiről, az idei program színhelyeiről, az egyes országok kontaktszemélyeinek elérhetőségeiről, a partnerszervezetekről és a SOPEXA csoport bemutatásáról is szóló, francia nyelvű tájékoztató anyag ide kattintva tölthető le.
________________________________________
[1] Németország (Köln), Spanyolország (Madrid), Magyarország (Budapest), Olaszország (Milánó, Genova, Firenze, Rimini), Lengyelország (Varsó), Portugália (Lisszabon), Csehország (Prága), Egyesült Királyság (London), Oroszország (Moszkva), Svédország (Stockholm).
[2] Kanada (Montreal, Ottawa), Egyesült Államok (New-York + 537 város); Mexikó (Mexikóváros).
[3] Kína (Sanghaj, Peking, Hongkong), Dél-Korea (Szöul), Egyesült Arab Emirátusok (Dubaj), India (Mumbai), Japán (Tokió, Jokohama, Oszaka, Kiotó, Saitama, Kagoshima, Tosa, Miyazaki) , Tajvan (Tajpej), Thaiföld (Bangkok).
dr. Gúr Roland
Forrás: VM