A magyar miniszter megköszönte Gregorey Jonh Doreynak a vörösiszap katasztrófával kapcsolatos brit felajánlásokat.
A megbeszélésen Fazekas Sándor ismertette a közelgő magyar EU-s elnökség prioritásait. Külön kiemelte, a tejágazat, az élelmiszerbiztonság a klímapolitika, a halászat és a biodiverzitás témaköreit. Szintén fontos kérdésként kezeljük a vízminőség és a környezetvédelem területét - hangsúlyozta a miniszter.
A brit nagykövet érdeklődött a Duna-stratégiáról és a Duna hajózhatóvá tételével kapcsolatos magyar tervekről.
Fazekas Sándor kifejtette, hogy a Duna az év nagy részében hajózható. A fennmaradó időszak miatt pedig nem szabad a folyót olyan mértékben szabályozni, hogy annak hatására felboruljon az ökológiai egyensúly.
A 2013 utáni közös agrárpolitika /KAP/ jövőjéről a miniszter ismertette a magyar álláspontot. Hangsúlyozta, hogy sokféle véleményt kell összehangolni, de az uniós elnökségünk alatt meg kell találni a közös pontokat minden tagállammal.
A tejpiac helyzetének rendezése, a minőségbiztosítás és az élelmiszerbiztonság valamint a vízgazdálkodás területén különösen fontos a két ország együttműködése.
Magyarország támogatja, hogy az eredetmegjelölés szabályai szigorodjanak az unión belül.
Az élelmiszerbiztonság az egész kontinensen fontos, de erre az ügyre kiemelten összpontosít az új magyar kormány. A miniszter hangsúlyozta, hogy az olcsó, silány minőségű termékeket ki kell szorítani a magyar piacról. A tárca eltökélt abban, hogy megerősítse a hazai hatósági és felügyeleti rendszert.
Forrás: VM