A vidékfejlesztési miniszter hangsúlyozta, hogy hosszú éveken át tartó visszaesés után a piacon újra keresett a nyúlhús az utóbbi időben. Így az ágazat jövőképe Magyarországon is bíztató, különösen, ha korszerű tartástechnológiával, az igényeknek megfelelően feldolgozott terméket állít elő.
A versenyképes nyúltenyésztés, illetve –feldolgozás támogatásában az állam is szerepet vállal, hiszen a munkahelyteremtés, a környezetkímélő gazdálkodás, valamint a vidék megtartó képességének növelése révén mindez összhangban van a tárca vidékstratégiájával – fogalmazott miniszter. Hozzátette: az idén folytatódik a Nyúl-unk a munkáért program is. A hátrányos helyzetű családok nyúltenyésztésbe bevonását célzó program 2011-ben indult, és már az első évben sikeres volt.
A nyúltenyésztés és feldolgozás a 90-es évek elején indult az Olivia Kft-ben. A svájci tulajdonban lévő vállalat magyar fajnyulakat (Pannonwhite) tenyészt és dolgoz fel. A cég kizárólag magyar munkaerőt alkalmaz, mintegy 200-an dolgoznak a lazsosmizsei és a dabasi telephelyeken. Meinrad Odermatt a látogatáson hangsúlyozta, hogy nem véletlenül esett a választása Magyarországra. A magyar munkakultúra és a magyar természeti adottságok is hozzájárultak ahhoz, hogy a cég idetelepült. A takarmány előállító üzemükben mintegy 400 tonna takarmányt állítanak elő évente. A nyúltenyésztő üzemekbe kiemelt figyelmet fordítanak az állatok tartására, hogy a legigényesebb svájci állatjóléti feltételeknek is megfeleljenek. 500 cm2 helyett 1500 cm2 terület jut egy-egy nyúlnak. Az Olivia Kft-nek tavaly sikerült betörnie az orosz piacra is, amikor kínai nyúlhúst kitiltották Oroszországból.
(MTI, Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)
Forrás: kormany.hu