Tóth Katalin elmondta: a mai rendezvény egyik fő célja a nemzeti tradíciók ápolása, továbbadása és megújítása, valamint Magyarország újbóli felemelése a lovas nemzetek sorába, mely sorban az 1920-as évekig Anglia mellett Magyarország töltötte be a vezető helyet.
Hozzátette: a lovasélet aranykora Trianonnal sajnos véget ért, sok száz tenyész- és versenyló került az utódállamokba, a Rákosi-korszak idején a helyzet pedig még tovább romlott, mivel a ló a korszerűtlenség szimbóluma lett, akadályt jelentett a téeszesítésnél is, így 1980-ig tiltották a lótartást Magyarországon.
Mindenki számára nagy öröm és eredmény, hogy elkészült a Nemzeti Lovas Stratégia, amely határozott célokat, konkrét tennivalókat tartalmaz a lovasélet újbóli felélesztésére. Ez a hagyomány a magyar kultúra mélyen gyökerező, szerves része, amely kitörési pontként szolgálhat a gazdaságunk számára.
Tóth Katalin reményét és bizakodását fejezte ki, hogy a 20 fogattal induló verseny hagyományteremtő lesz a térségben, és a népes nézősereg tovább gyarapszik.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)
Forrás: kormany.hu