Az Erdők Hete rendezvénysorozat országos megnyitójának a Kecskemét-Hetényegyháza-Nyíri erdei, tíz éve működő Vackor Vár Erdészeti Erdei Iskola biztosított helyszínt, ahol Bognár Lajos egyebek mellett arról is beszélt, hogy az erdei iskolák szerepét a környezeti nevelésben nem lehet eléggé hangsúlyozni. Rendkívül fontosnak nevezte az erdőkkel kapcsolatos ismeretterjesztést, mint mondta, üdvözlendő, hogy évente 40 000 gyermek vesz részt olyan szervezett programokon, amelyek elősegítik, hogy a természetet és saját környezetüket jobban megismerő, szerető és tisztelő fiatal generáció nőjön fel.
Bognár Lajos kiemelkedően fontosnak és eredményes kezdeményezésnek nevezte az Országos Erdészeti Egyesület által elindított Erdők Hete rendezvénysorozatot, hiszen ennek keretében a résztvevő több tízezer, főként vidéki ember örömére idén már száznál több program várja az érdeklődőket országszerte. A szeptember 30-ától október 6-áig zajló Erdők Hete eseményein az erdészek a lehető legszélesebb közönséget szólítják meg – a zenei programoktól kezdve, játékos vetélkedőkön át egészen a szakmai-tudományos programokig – széles tárházát kínálják a programoknak. Törekedni kell arra, hogy az erdő szolgáltatásai egyre szélesebb körben, mindenki számára elérhetővé és élvezhetővé váljanak – fogalmazott Bognár Lajos.
Az erdőt népszerűsítő, színes események egyike a „Muzsikál az erdő” ismeretterjesztő erdei koncertsorozat. Az erdő és a zene összefonódásával a természetszerető ember még bensőségesebben élheti meg az erdő szépségét. A Mátra mellett tíz év után új helyszínen, az Alföldön lehetünk részesei ennek az élménynek – fogalmazott Bognár Lajos. Mint mondta, a társadalomnak egyre inkább szüksége van az erdőkre, az erdők nyújtotta javakra, szolgáltatásokra. Az erdők elengedhetetlenül fontosak a vidéki lakosság számára, mivel hozzájárulnak jólétükhöz és a munkahelyteremtéshez.
Az erdők fenntartását, a közjóléti tevékenység hátterét a fenntartható erdőgazdálkodás alapozza meg. A Vidékfejlesztési Minisztérium az erdőkkel kapcsolatos új uniós erdőgazdálkodási stratégia kialakításakor az ideális szakmapolitikai és szabályozási környezet kialakítását ösztönözte. A közelmúltban az Európai Bizottság által elfogadott uniós Erdészeti Stratégia ezt jól tükrözi.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája)