"Ha a növénytermesztő gazdáknak jó, akkor jó a méhészeknek is; nagyon korán jött idén a repce, a virágzásában már benne vagyunk, a méheink szépen fejlődnek. Meg kell jegyezni ugyanakkor, hogy volt egy jelentős téli méhpusztulás, és sok mézre ebben az aszályos időszakban akácvirágzás előtt nem számíthatunk, sőt, a szakemberek szerint az akácvirágzásra is kihathat a mostani csapadékmentes idő" - mondta el Bross Péter az InfoRádióban.
Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke arról is beszélt, hogy a kormány csatlakozott egy uniós programhoz, amelyen keresztül pályázhatnak a méhészek, az önrészt a kormány biztosítja.
"Nemsokára bevezetik a megporzási támogatást, ami nem is anyagilag, inkább erkölcsileg megbecsülés a méhészek számára akkor, mert háttérbe vannak szorítva a mezőgazdaságon belül" - fogalmazott a szakember.
Azt még nem tudni, pontosan mire használható ez a támogatási forma.
"Gyakorlatilag teljesen felesleges" - így reagált Bross Péter méhészeti egyesületi vezető az InfoRádióban arra a tévhitre, hogy cukros vizet kell kitenni a rovaroknak. "A méhek nektárt és virágport fogyasztanak a természetből, cukros víz helyett inkább ültessünk növényeket; tavasszal a méheknek bőséges méhlegelőjük van" - tette hozzá a szakember, aki szerint a cukros vizet meg sem találja a méhecske, amíg talál természetes táplálék-lelőhelyet.