Nagy István üdvözlőbeszédében kiemelte: a tárca fenntartásában működő oktatási intézmények, arra törekednek, hogy korszerű elméleti és a gyakorlati tudással vértezzék fel a diákokat. Ehhez elengedhetetlen a tanárok szakmai felkészültségén túl a gazdasági élet szereplőivel való aktív kapcsolattartás és az iskolai mintagazdaságok, illetve tanüzemek, és műhelyek kialakítása – közölte a szakminisztérium honlapja.
Hozzátette: az Európai Unió Regionális és Fejlesztési Alapja által támogatott, Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programnak (EFOP) köszönhetően több mint 116 millió forintot fordítottak a Debreczeni Márton Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola a tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztésére.
A projektnek köszönhetően a meglévő tornatermi öltözők, vizesblokkok és tanári szobák felújítása, korszerűsítése, valamint új eszközök beszerzése valósult meg idén július végére.
Kifejtette: az intézmény úgy döntött, egy csontozó műhelyt is létrehoznak, amit az Agrárminisztérium (AM) több mint 3 millió forinttal támogatott. Ezt az összeget a tárca kibővíti még 5 millió forinttal. Ennek köszönhetően a tanműhely működése elől minden akadály elhárul, ami tovább fokozhatja a képzés színvonalát – közölte a tárcavezető. Nagy István még hozzáfűzte: „ma az a legfontosabb feladat, hogy újra vonzóvá tegyük az agrárszakmákat és megerősítsük a képzési hálózatot”.
A pályaválasztás előtt álló fiatalok figyelmét rá kell irányítani a mezőgazdaságban rejlő lehetőségekre. Meg kell mutatni a diákoknak, hogy a magyar élelmiszeriparnak szüksége van rájuk – emelte ki a miniszter. A tárcavezető beszélt arról is, hogy az agrár- és élelmiszergazdaságot csak a megfelelő szakember-utánpótlás biztosításával lehet tovább erősíteni.
A minisztérium célja éppen ezért, hogy az agrárképzést választók karrierlehetőséget lássanak a szakképzésben és az agrárium visszanyerje méltó presztízsét - hangsúlyozta Nagy István.