Az Agrárminisztérium (AM) emlékeztetett: javaslatára kérték fel Báldi Andrást, az MTA doktorát a rangos nemzetközi szakértői körbe, akik a szóban forgó szakmai anyagot elkészítettek. Ez a felkérés a hazai fenntarthatósági kutatások jelentős elismerését jelenti.
A 2050-ig terjedő időszakot vizsgálva a tanulmány felvázolja, hogyan alakítható fenntarthatóbbá a közvetlen és a tágabb környezet három fő tényezőre összpontosítva: az étrend és a táplálkozás javítása, az élelmiszer-rendszerek körkörösségének kialakítása és az elveszett biológiai sokféleség helyreállítása.
A kutatás célja, hogy bemutassa: a tudomány és az innováció miként segítheti a társadalmi és gazdasági fejlődést, valamint Európa felépülését a COVID-19 járványból. Konkrét tanácsokkal szolgál a döntéshozók számára, amelyek segítséget nyújthatnak a stratégiai tervezés során, így jelentősen támogathatják a társadalmi fejlődést.
Az 5. SCAR Foresight tanulmány „Resilience and transformation” (Az újrahasznosítás és az átalakítás) címen elérhető az Európai Bizottság weboldalán – olvasható az ismertetőben.