A Rektori Tanácsadó Testület tagjai: Ádám János, a Bóly Zrt. vezérigazgatója, Antal Gábor, a Hód-Mezőgazda Zrt. vezérigazgatója, Csányi Attila, a Bonafarm Csoport vezérigazgatója, Csikai Miklós, az Árpád Zrt. elnök-vezérigazgatója, Fazekas Sándor (Fidesz) kormánybiztos, országgyűlési képviselő, Kulik Zoltán, a Vitafort Zrt. vezérigazgatója, Makai Szabolcs, a Talentis Agro Holding vezérigazgatója, Németh István, a Tógazda Halászati Zrt. elnök-vezérigazgatója, Reng Zoltán, a Hungrana Kft. vezérigazgatója, Szabó László, a Mediaworks vezérigazgatója, Szabó Levente, a KITE Zrt. vezérigazgatója és Zászlós Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) alelnöke, a Magyar Állattenyésztők Szövetségének (MÁSZ) elnöke.
Gyuricza Csaba a testület megjelent tagjait köszöntve kiemelte: megtisztelő számára, hogy valamennyien az első kérésére igent mondtak, vállalták a közös munkát. Hozzátette, gyakorlatorientált agrárfókuszú intézmény vezetőjeként természetesnek tartja, hogy támaszkodni kíván azok véleményére is, akik a gazdasági és a társadalmi élet meghatározó posztjain dolgozva készek segíteni az egyetem céljainak elérését. Emlékeztetett rá, hogy korábbi, dékáni tisztségében is létrehívott hasonló informális testületet.
Felidézte: a hosszú előkészítést követően, nagy hagyományokkal rendelkező intézmények integrációjával létrejött MATE a hazai agrárkutatás és -oktatás 75-80 százalékát reprezentálja. A piaci és társadalmi igényeknek megfelelően, egységes elvek szerint, az alapoktól kezdve épült fel az Egyetem campusokon átívelő intézeti struktúrája.
A rektor szólt még arról is, hogy az agrár-felsőoktatás nem követte az elmúlt 15 év mezőgazdasági és élelmiszeripari fejlődését, szétnyílt az olló a két terület között. Annak érdekében, hogy az Egyetem a gyakorlat igényeinek megfelelő szakembereket bocsásson ki, át kell alakítani az oktatás tartalmát és formáját is. Ezzel párhuzamosan korszerű, vonzó infrastruktúrát kell létrehozni. E sokoldalú modernizáció költségeit azzal az elvárással finanszírozza a magyar kormány, hogy a MATE-nak egy központi campusa legyen, Gödöllőn. Eszerint készülnek fejlesztési tervek, amelyek megvalósításával, 6-7 év alatt, a rendelkezésre álló több száz hektár területen megduplázható az oktatási kapacitás.
Az egyetem csak úgy tudja megvalósítani céljait, ha biztosítja annak anyagi és személyi feltételeit. A kormánnyal kötött költségvetési megállapodás megkétszerezte a működés anyagi forrásait. A közeljövőben nagyon jelentős bérrendezés történik, s a MATE vonzó életpályamodellt fog kínálni a dolgozóinak. Gyuricza Csaba összegzésként elmondta: ma adottak a fejlődés belső és külső feltételei is az egyetem számára – tartalmazza a felsőoktatási intézmény honlapján közzétett ismertetés.