Milyen lépésekből áll a JGP®, hogyan lehet elkezdeni a programot?
Az első lépés nálunk a vizsgálni kívánt területek azonosítása és térinformatikai digitalizálása, majd a multispektrális légifelvételek elkészítése. Az aktív növényállományról készült légifelvételek alapján tudjuk szakmailag meghatározni és térinformatikailag pontosan behatárolni illetve kimérni azokat a homogén termőzónákat, amikből később a talajmintavétel is történik. Ez az alapja az akár 5 évre szóló szolgáltatási együttmûködésnek, mely továbbá a FöldDoktor® tápanyag-utánpótlási szaktanácsadáson keresztül a különböző digitális térképészeti munkákon át (céltermés térképek, differenciált szórás- és kijuttatás térképek, tápanyag-ellátottsági térképek stb.) egészen a különféle kijuttatási szolgáltatásainkig és a speciálisabb precíziós GPS rendszerfejlesztési lehetőségekig mindent felölel.
Tehát önök a homogén termőzónákból veszik meg a mintát a növények aratását követően. Akkor pontosan mi is az alapvető különbség a tábla szintû precíziós talajmintavétel és az önök által preferált multispektrális légifelvételen alapuló helyspecifikus talajmintavétel között?
Míg a táblákon belül sakktábla szerûen történő talajmintavétel során többféle termőképességû talajtípus valamint több, egymástól eltérő tápanyagtartalmú, rész talajminta keveredik, és ezért a megszedett talajmintához nem rendelhető egyértelmû céltermés és talajtípus, addig az általunk képviselt helyspecifikus mintavételezés során az előzőekben említett homogén termőzónákon belül vannak kijelölve a mintaterek és ezekből történik GPS készülékek segítségével a mintavétel. Ennél a technológiánál sokkal egyértelmûbb céltermés rendelhető minden mintatérhez. Az így kapott talajvizsgálati eredmények alapján kalkulál a FöldDoktor® helyspecifikus tápanyag-utánpótlási szaktanácsadás. A technológia tudományos szakmai és technikai részleteiről személyesen tudunk bővebb információt nyújtani.
Milyen speciális területei vannak még a JGP®-nek a hagyományos szántóföldi növénytermesztési alkalmazások mellett?
A rendszer nagyon jól alkalmazható a szőlészetekben-borászatokban a szüret optimális időpontjának meghatározásában, a tápanyag-utánpótlás segítésében. Foglalkozunk légi vadkár felvételezéssel és elemzéssel, továbbá tavaly elindítottuk a Minőségi Búza Programunkat, melynek alapja a légi úton történő minőségi búza termőzónák elkülönítése, GPS-es mintázása, elkülönített aratása és tárolása, majd pedig a magas fehérje- és sikértartalmú búza magas áron történő értékesítése.
Milyen aktuális ajánlata van most a programnak?
Az aktuális és AKCIÓS VALÓDI helyspecifikus talajmintavételi és vizsgálati ajánlatunkért olvassák be az alábbi hirdetésünkben lévő QR kódot vagy kattintsanak a www.jogazdaprogram.eu oldalunkon az „AKCIÓ” gyorsmenüre.
Tudna egy-két referenciagazdaságot említeni, akikkel együttmûködnek a Jó Gazda Programban?
Nem lenne teljesen fair ha most egy-egy partnergazdaságot kiemelnék, mivel minden partnerünkkel nagyon jó az együttmûködésünk, függetlenül attól, hogy kivel hosszabb, kivel pedig rövidebb ideje dolgozunk együtt a programban. A kedves érdeklődők minden referenciáinkkal kapcsolatos információt, ügyfélidézeteket, partnergazdaság bemutató anyagot megtalálhatnak a honlapunkon.