Az első Mascar bálázót 2003-ban vásárolta, egy fixkamrás bálázót keresett a hevederes Hesston helyett. Kedvező ára, valamint masszív, átgondolt, egyszerû konstrukciója miatt döntött a gép mellett.
Használat során a gép megbízhatósága, egyszerû felépítéséből adódó könnyû kezelhetősége, valamint közepes karbantartási igénye is bebizonyosodott.
2006-ban az első bálázót újra cserélte egy Mascar 2150 típusra. Ennek fő oka, hogy az új gép felszedője az 1,7 m helyett már 2 m volt, ami lényegesen hatékonyabbá tette a munkát. Szélesebb kerekek is kerültek a bálázóra, mely a lazább talajokon való munkák miatt volt szükséges. A gép elektromos kötözésindítással is fel van szerelve, így egyetlen gombnyomással választható, hogy hálós vagy zsineges bálakötözésû legyen a bála.
Gyakorlati tapasztalatok
A bálázó teljesítményigénye 50–60 LE. Akár MTZ-550 traktorral is üzemeltethető.
12 órás mûszak alatt terménytől függően átlagosan 250–300 db bálát készítenek vele.
A hosszú élettartam a megfelelő karbantartáson múlik. A láncok olajozását automata rendszer végzi, az egyéb zsírozások és tisztítások – főleg a kötöző szerkezeté – napi karbantartási feladat.
A megfelelő tervezés és anyagminőségnek köszönhetően még nem kellett a vásárlás óta cserélni a rúdláncokat, ellentétben más gyártmányú, hasonló kialakítású bálázóknál.
Egy komolyabb meghibásodás volt: megrepedt az alváz a járókerék tengelynél. Ezt megerősítették, azóta nem volt vele probléma.
A megnövekedett bálázási igény, valamint a területek távolsága miatt szükségessé vált egy új bálázó beszerzése.
Az előzetes tapasztalatok alapján egy Mascar Corsa 150L típusra esett a választása.