A levéltrágyaként kijuttatott tápanyagok órákon belül a növény rendelkezésére állnak, ezért a levéltrágya formájában kiadott tápanyag tízszer hatékonyabb, mint az, amelyet a talajra juttatunk ki.
Az eddigi csapadékhiány és az előrejelzések szerinti további szárazság nem kedvez a gabonafélék fejlődésének. A kalászhányás idején, vagy akár a tejesérés kezdetén kiadott összetett hatóanyagú levéltrágya - mint pl. a magas nitrogéntartalmú DAMISOL KALÁSZOS - nagymértékben segíti a megfelelő mennyiségû és minőségû termés kialakulását. A száraz, meleg időjárásban a szemek könnyen megszorulnak. A szorult szem azon kívül, hogy lényegesen kisebb súlyú, még gyengébb minőséget is eredményez. A mai viszonyok között pedig már csak a jó minőségû, megfelelő sikértartalmú és sütőipari értékû termés értékesíthető. Az elmúlt évben, amely szintén száraz volt, a tejesérés kezdetén kiadott 8-10 l/ha Damisol Kalászos 2-2,5 t többletterméssel, és kiváló minőséggel hálálta meg a gazdák gondosságát. (Összetétele: 180 g Nitrogén, 20 g Kálium, 10 g Réz, 5 g Mangán, 5 g Cink, 2 g Vas, 2 g Bór, 0,05 g Molibdén literenként.)
A levéltrágya kiemelkedő hatását a búza igényének megfelelő összetétel biztosítja. A Damisol Kalászos kijuttatásakor a levélen keresztül felvett tápelemek - még különösen száraz időjárás esetén is - biztosítják azt, hogy a búza még 2 hétig zöld maradjon, ne szoruljanak meg a szemek, tehát értékmentést biztosít.
Összegezve, a búza levéltrágyázása hazánkban mindig gazdaságos agrotechnikai elem, különösen akkor, ha nem elégszünk meg az alacsony termésátlagokkal.
Ladányi Péter
ügyvezető igazgató
Damisol Kft. Albertirsa