A Corteva Agriscience és a Pro Farm Technologies bejelentették, hogy kereskedelmi megállapodást kötnek (x)

Agro Napló
A Corteva Agriscience és a Pro Farm Technologies Ltd., amely egy új agrobiológiai anyagokkal foglalkozó finn mezőgazdasági technológiai vállalat, ma egy hosszú távú, európai szintű, kizárólagos stratégiai kereskedelmi megállapodás létrejöttét jelentették be.

Együtt fejlesztik és forgalmazzák majd a Pro Farm saját, szabadalmaztatott technológiai platformjára épülő, biológiai vetőmag csávázó termékek sorozatát, amellyel a lehető legjobb eszközt kínálják az európai gazdálkodók számára az intenzívebb növénynövekedés és a növény egészségének javítására, amely jobb terméshozamot és vetőmag minőséget eredményez.

„A Corteva Agriscience egyik küldetése, hogy a gazdálkodók számára teljes körű megoldásokat kínáljon, amelyek segítenek a terméshozam maximalizálásában és a különböző kihívásokra is megoldást nyújtanak. Várakozással tekintünk a Pro Farm Technologies-zel való együttműködésünk elé, melynek keretében olyan, nagy hatékonyságú, vetőmag csávázásra alkalmas termékeket szállítunk, amelyek megfelelnek az európai termelők igényeinek, és egyúttal hozzájárulnak az általános növényegészség javuláshoz, valamint figyelembe veszik a fogyasztók elvárásait is” - mondta André Negreiros, a Corteva Agriscience Európa Csávázási Technológia üzletág vezetője. „Ez az együttműködés megmutatja, hogyan viszonyul a Corteva Agriscience a nyílt innovációhoz: ösztönzi a világszintű együttműködést, hogy az így létrejövő innováció segítségével növekedjen a gazdálkodás termelékenysége, a környezeti fenntarthatóság, és ténylegesen azt termeljék, amire szükség van - napjainkban és a következő generációk esetében is."

A Pro Farm természetes biopolimerekre irányuló kutatása egy növényi eredetű anyagokra épülő, új biológiai platform kifejlesztését eredményezte, amelyet kombináltak saját és szabadalmi védettség alatt álló, biológiailag hasznosuló, magas koncentrációjú készítményekkel.  Az így kapott növényi stimulánsok már a korai fejlődési szakaszban megerősítik a növényt, erőteljesebb növekedést eredményeznek és összességében javítják a növények egészségi állapotát.

A Corteva első ízben a 2020/21-es szezonban dobja piacra Európában a Pro Farm biológiai platformján fejlesztett kukorica-, napraforgó- és olajrepce termékeket, amelyekkel a tervek szerint több mint 10 millió hektárnyi növény kezelésére lesz lehetőségt.

„A Pro Farm számára ez kiváló lehetőség arra, hogy biológiai termékkínálatunkat szélesebb körben is felhasználják, amellyel hozzásegítjük a termelőket, hogy az egyre nagyobb kihívásokkal teli környezetben is meg tudjanak felelni a növekvő igényeknek. Ez a megállapodás lehetővé teszi számunkra hatékony biológiai megoldásaink több millió hektáron történő alkalmazását, amellyel a kistermelőtől kezdve a teljes élelmiszer-ellátási láncot támogatjuk” - mondta Matti Tiainen, a Pro Farm Technologies vezérigazgatója.

„Ez a nagyságrend és piaci lehetőség, amelyet a Corteva biztosít platformunk számára, azt jelentheti, hogy - a helyszíni próbatermesztéseink során a célgabonákkal elért átlagos terméshozam-többlet alapján - a Pro Farm növényi eredetű biológiai technológiájára építve 2021-ig több milliárd kilóval nagyobb hozamot tudunk elérni az EMA régióban. Számunkra ez nagyszerű lehetőség, hogy valódi, kézzelfogható hatással legyünk a termelők mindennapi életére. Ugyanakkor, nagy szakmai alázattal és csodálattal szemléljük a Corteva csapatának tevékenységét, ahogy szorosan együttműködnek a különböző nagyságú gazdaságokkal annak érdekében, hogy a lehető legjobb megoldások kerüljenek a piacra. Ez a szoros kapcsolat a Pro Farmnak is segítséget jelent a termékfejlesztési folyamatok megtervezésében, mivel a fejlesztési platformunkból számos biológiai terméket a Corteva-val együtt, hosszú távú megállapodásunk keretében szándékozunk piacra dobni.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
EZT OLVASTAD MÁR?