Agro Napló • 2020. október 9. 10:55
Ha célunk a talaj termőképességének fenntartása, a gazdálkodásunk jövedelmezőségének biztosítása, akkor tegyünk a talajélet helyreállításáért!
A szerves trágya és a növényi szármaradványok leforgatásával tudjuk talajaink termőképességét fenntartani.
Azonban a csökkenő hazai tenyészállat létszám és a tarlómaradványok alternatív fűtőanyagként való felhasználása kivonja ezeket a természetes tápanyag forrásokat a növénytermesztés folyamatából.
Ennek következménye a talajaink minőségének romlása, tápanyag- és víztároló kapacitásának csökkenése.
Ha célunk a talaj termőképességének fenntartása, a gazdálkodásunk jövedelmezőségének biztosítása, akkor tegyünk a talajélet helyreállításáért!
A baktériumtrágya speciális mikrobiológiai készítmény, amely a talaj élővilága szempontjából fontos baktériumokat és gombákat tartalmaz.
Alkalmazásuk során több nitrogénhez jutnak a növényeink, a kötött tápanyagok pedig (pl. kálium, foszfor) felvehető állapotba kerülnek.
A talajba jutott baktériumok elősegítik a növényi maradványok lebomlását, hozzájárulnak a humuszképződés folyamatához. Ennek eredménye a talaj javuló tápanyag tartalma és vízgazdálkodása.
Ezáltal csökken a belvíz- ill. az aszály okozta kártétel és javul a kijuttatott műtrágyák hasznosulása is.
A talajlakó baktériumok érzékenyek az UV fényre és a magas hőmérsékletre egyaránt, ezért a baktérium trágya talajba dolgozása 5-20 cm mélyen történjen a kijuttatással egy munkamenetben.
A kijuttatási feladatra ajánlott termékeink:
Mikro-spray baktérium trágya kijuttató egység - igény szerinti típusban gyártva
Multispray egység - ha már rendelkezik a kijuttatáshoz tartállyal, szórókerettel
Ha kérdése van, forduljon hozzánk bizalommal!