Hogyan használjuk ki megfelelően az állattartó telepek fejlesztésének támogatására kiírt pályázatot? (x)

Agro Napló2022. március 3. 15:11

Elstartolt az állattartó telepek fejlesztését támogató pályázat 5. köre!

A tejelő szarvasmarhák folyamatos, magas minőségű takarmányozása alapkövetelmény az állattartó telepeken! (Forrás: freepik.hu)

TUDTA?!
 Az ÁTK pályázat ötödik körének beadási ideje:
2022. február 28. – 2022. március 16.

A mai vészterhes, kiszámíthatatlan időkben, amikor minden alapanyag ára folyamatos emelkedést mutat, a gazdálkodóknak meg kell találniuk a kivezető utat!
Cikkünkben ezt a témakört járjuk végig!

Az állatainkat takarmányoznunk kell, az aktuális gazdasági és világpolitikai helyzet ellenére is. Ha pedig problémát okoz a takarmányok importálása, magunknak kell megtermelnünk a szuper prémium minőségű szálas-és tömegtakarmányt.

Csökkentse a takarmányba juttatott antibiotikumok mennyiségét – és faragja le az erre szánt költségeket!

Aggodalommal olvassuk a beszámolókat, hogy  milyen sok antibiotikum kerül a haszonállatok takarmányba bekeverésre – amelynek mértéke csökkenthető lehetne, ha a takarmány kezelésére nagyobb figyelmet fordítanánk a megtermeléstől a betakarításon át a tárolásig.

Egyre magasabbra kúszó költségek – vajon hol lesz a plafon?

Elszabadultak az inputanyag árak, az állattartásban legfontosabb tételek is, mint a kukorica, a szója, de még a takarmánykiegészítők árai is, mint a fehérjék, és a vitaminok.

Soha nem volt még ennyire költséges az állattartó és egyéb mezőgazdasági létesítmények fenntartása és üzemeltetése sem, az eszkalálódó energiaárak stb. következtében.

Nem túlzás ha azt állítjuk, most az ÁLLATTARTÓK LÉTE A TÉT – a lakosság élelmezése, és folyamatos ellátása megfizethető árakon, de rentábilisen.

Ön mit tehet a helyzete javításáért?

Először is FÜGGETLENÍTENIE KELL MAGÁT a külső szolgáltatóktól, és amit csak lehet, saját termelésben kell létrehoznia.

Az ÁTK pályázat kiírásakor ezzel az igénnyel, illetve azzal is számoltak, hogy az állattartók jelentős része sajnos elavult létesítményekben, korszerűtlen technológiával kénytelen dolgozni. A megfelelő bevétel hiányában azonban az állattartó telep kénytelen magas termelési költséggel dolgozni – amely viszont magával vonja az alacsony jövedelmezőséget, és az alacsony termelékenységet is egyaránt.

Mire használhatja fel a pályázat által elnyerhető összeget?

A pályázat alapvető célja az állattartó gazdaságok versenyképességének javítása, a termelés fokozása az új és innovatív technológiák, egyben a környezetbarát technológiák támogatása által.

TUDTA?!
„A pályázati forrást nemcsak a meglévő állattartó telepek, de újak létrehozására és felszerelésére is fel lehet használni.”

A szuper prémium minőségű takarmány létrehozásának feladatai a megfelelő input alapanyag beszerzését követően az Ön igényeire szabott öntözéssel folytatódnak.

Jó szívvel ajánljuk a GIAMPI ejtőcsöves konzolokat, amelyek tökéletes választások az esőztető öntözéshez-sőt, akár hígtrágya kijuttatásához is!

A SanFu öntözőcsövek beüzemelése (Paprét, 2015), fotó: Ádám és Társa Kft.

A tűzi horganyzott, önhordó rácsos acélváz szerkezet hosszú használati időt garantál. A beöntözhető sávszélesség akár 60 méter is lehet, így egy gazdaságos, gyorsan beüzemelhető szerkezetről van szó.

Csepegtető szalagok – környezetbarát megoldások az alternatív öntözési technológiák terén

Amennyiben nem rendelkezik az öntözőkonzolok beszerzéséhez szükséges anyagi háttérrel, büszkén ajánljuk figyelmébe az energia-és víztakarékos csepegtető-és öntözőszalagjainkat. Ezek nemcsak az alacsony beüzemelési költségük miatt jelentenek tökéletes választási lehetőséget, de azért is, mert ezek újrafelhasznált műanyagból készülnek, így csökkentve a környezetterhelést.

A Giampi öntözőkonzolok beüzemelése (Nyírbátor, 2022), fotó: Ádám és Társa Kft.

Idén is kiemelt feladatunk lesz az aszály elleni védekezés

Idén is számíthatunk sajnos az aszály jelentette gondokra, amelyeket csakis megfelelő öntözési rendszer kiépítésével előzhetünk meg! Az ejtőcsöves konzolok mellett a mezőgazdasági egységek alapfelszereltségi eszközei közé tartoznak a csévélődobos öntöződobok (Casella, Nettuno, Giunti, Yüzüak) is.

Kik pályázhatnak a vissza nem térítendő támogatásra?

  • Természetesen a baromfi-és sertéstartó telepek tulajdonosai, (Az igényelhető támogatás összege minimum 100 millió Ft)
  • a szarvasmarhatartó telepek, (Az igényelhető támogatás összege minimum 50 millió Ft)
  • a juh-és kecsketartó telepek, (Az igényelhető támogatás összege minimum 5 millió Ft)
  • valamint az egyéb állattartó telepek is pályázhatnak a fenti összegben.

Várhatóan 800 – 900 db projekt kerül kiemelésre és nyeri el a megpályázott összeget, ezért Önnek is igyekeznie kell, hogy a lehető legjobb pályázati anyagot állítsa össze!

SEGÍTÜNK SIKERRE VINNI PÁLYÁZATI ANYAGÁT!

Keressen minket a +36 30 619 6425 vagy a +36 30 278 7578 számon, segítünk, hogy mezőgazdasági gépparkunkkal, és több, mint 30 éves mezőgazdasági tapasztalatunkkal sikerre vihesse a pályázati anyagát!

Segítünk kompletten összeállítani az állattartó telepi technológiáit:

  • A betakarításhoz nélkülözhetetlen alternáló kaszáinkkal,
  • A termény száradását 50%-kal meggyorsító szársértő kondícionálóinkkal,
  • Szalagos rendképzőinkkel - az olasz ROC jóvoltából -, melynek kizárólag magyarországi forgalmazói vagyunk,
  • A darálás finom, aprólékos, és annál fontosabb műveleteit elvégző Gruber és Vortice gépeinkkel,
  • A fóliatömlőbe tárolást biztosító megbízható eszközeinkkel,
  • A rendkívül összetett feladatokat ellátó, és a legmodernebb technikai eszközökkel felszerelt szénaszárító gépekkel, amelyek a legjobb minőségben tartósítják állatai leendő takarmányát.

A takarmányt a legmegfelelőbb módon kell tárolni

A takarmányt nem elég megtermelni, és betakarítani, de a hosszútávon biztonságos, és folyamatos ellenőrzés mellett zajló tárolásáról is gondoskodnunk kell!

Segítségére lehetünk a gabona magas minőségű megőrzésében: a megfelelő nedvesség tartalom biztosításával és kórokozók távoltartásával, vegyszermentesen, bio tartósítással is a Klimagem magas minőségű gabonahűtő szerkezetével.

Ne csak tárolja, de folyamatosan felügyelje is a silóiba betárolt terményt!

Legyen szó síktárolós termény tárolásról, silóba betárolt terményekről,
új síktárolók építéséről, régebbi síktárolók felújításáról – a pályázati forrás segítségével a fenti költségeit bátran fedezheti!

Új alagút kiépítésére lenne szükség a silójában? Régebbi építésű silójában lenne szüksége a félköríves elemek, vagy teleszkópos csövek cseréjére? Nem megfelelő a termény hűtése? Elmaradt a betárolt termény folyamatos felügyelésével, nem használ szenzorokat, vagy nem megfelelő számban?

Itt az ideje, hogy lépjen, és modernizálja a gazdaságát!

De kik nevezhetnek az ÁTK pályázaton való részvételhez?

Az ÁTK pályázat keretében a családi mezőgazdasági társaságok is bátran pályázhatnak, így a fiatalabb generáció is megörökölheti a szülők-nagyszülők által életre keltett gazdaságot. Mivel a mezőgazdasági munka egyre vonzóbb a fiatalok számára is, így a kollektív beruházás keretében is be lehet nyújtani a támogatási kérelmeket. 

Milyen tevékenységekre lehet felhasználni a pályázati forrást?

Önállóan támogatható tevékenységeket jelentenek:

  • az állategészségügyhöz, a takarmányozáshoz, az állattartáshoz kapcsolódó, valamint
  • az előállított termék és a takarmány kezelésére, tárolására szolgáló építéssel járó technológiák beszerzése és fejlesztése (baromfi-, sertés-, szarvasmarha-, juh-, kecske- és egyéb állattartó telepek számára).
  • A támogatott körbe tartoznak az állattartó telepi épületek, létesítmények építése, kialakítása, bővítése egyaránt (baromfi-, sertés-, szarvasmarha-, juh-, kecske- és egyéb állattartó telepek számára)
  • Megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazása (napelem, napkollektor, stb.)
  • Energiahatékonyság javítására vonatkozó tevékenységek (új energiatakarékos berendezések kiépítése, régebbi épületek rendszereinek korszerűsítése, stb.)

Keressen meg bennünket bizalommal elérhetőségünk bármelyikén! 

ELÉRHETŐSÉGEINK
+36 30 619 64 25
info@adamestarsa.hu
www.adamestarsa.hu

Címkék:
állattenyésztés, öntözés, takarmányozás, ádám és társa kft., állattartó telep, átk-pályázat, takarmánytermesztés,