MENÜ

Pr

Szakfolyóirat > 2010/07 > Pr hibrid Dow AgroSciences Termelő

Beszéljenek a képek

Az ábrán is nyomon ­követhetõ hûvös és csapadékos idõjárás ellenére a Dow AgroSciences március végén, április elején vetett korai kukoricahibridjei június elsõ felében már virágoztak.A diagrammon is nyomon ­követhetõ hûvös és csapadékos idõjárás ellenére a Dow AgroSciences március végén, április elején vetett korai kukoricahibridjei június elsõ felében már virágoztak

Szakfolyóirat > 2010/07 > Pr Kukorica Gomba Napraforgó

Csökkentsük a szklerotínia fertõzés utóhatását

A növénytermesztõk számára hosszú évek óta az olajos növények jelentik a legbiztosabb árbevételt, így a napraforgó és a repce vetésterülete 2000 óta folyamatosan növekszik. A nagy vetésterület miatt sok termelõ nem tudja betartani a megkívánt 4–5 éves vetésforgót, kockáztatják, hogy 2–3 évente önmaguk vagy egymás után kerüljenek vissza. Ilyen feltételek mellett nagyon megnõ a veszélye a fehérpenész (Sclerotinia sclerotiorum) okozta megbetegedésnek, amely a kórokozó számára kedvezõ, csapadékos idõjárás esetén óriási kárt okoz.  

Szakfolyóirat > 2010/07 > Pr Talajművelés Tápanyag Vetésterület

Hibridrepcék - miért is növekszik a vetésterületük?

Európa-szerte megfigyelhetõ jelenség, hogy az elmúlt években a hibridek egyre nagyobb részarányt képviselnek az õszi káposztarepce vetésterületébõl. Németországban, a repcetermesztés fellegvárában pl. a tavalyi évben 17%-os növekedést elérve, közel 950 000 hektárra emelkedett a hibridrepcék vetésterülete. Más országokban is hasonló tendencia figyelhetõ meg és ez alól Magyarország sem képez kivételt. De milyen teljesítményt mutatnak valójában a hibridrepcék a gyakorlatban, mit tapasztalnak maguk a repcetermelõk?