MENÜ

Hír-Mix

Oldalszám:
2014.02.07.

Innovációs díjjal kitüntetett CASE IH technológiák
Komplex technológiai fejlesztés a Fertilia Kft.- nél
Negyedmillió négyzetméter hazai referencia

 

 

Innovációs díjjal kitüntetett CASE IH technológiák



Már a SIMA nemzetközi mezõgazdasági és állattenyésztési szakkiállítás megnyitása elõtt kiosztották 2011 innovációs díjait. Aranyéremmel jutalmazták a CASE IH új jármûközi kommunikációs rendszertét (V2V – Vehicle to Vehicle), amely két munkát végzõ gép tevékenységét hangolja össze a betakarítási mûveletek során. Ezen technológia alkalmazásakor – mely mellesleg az AFS (Advanced Farming System) részét képezi, a betakarítógép játsza az irányító szerepét, míg a traktor/átrakó kocsik a kiszolgáló gépek feladatát látják el. A gépek közti kommunikáció vezeték nélküli kapcsolat segítségével történik. A rendszer legfontosabb elõnye a biztonságos és megismételhetõ ürítés menet közben, de a gépek pozíciójának precíz szabályozása miatt kiküszöböli a traktor és a kombájn ütközésének kockázatát is, valamint csökkenti a gépkezelõket érõ stresszt is.



További új technológia a világ elsõ fokozatmentes traktor TLT hajtáslánca, amivel lehetõvé válik a TLT fordulatszám fokozatmentes szabályozása motorfordulatszámtól függetlenül. Az Efficient Power rendszer részét képzõ technológia használatával jelentõs üzemanyag megtakarítás érhetõ el, illetve biztosított a munkagép megbízható meghajtása, bármilyen üzemeltetési körülmény esetén. A 6 országból delegált 15 szakértõbõl álló zsûri ezt a technológiát ezüstéremmel díjazta.



További információk az innovatív technológiákról

 

 

Komplex technológiai fejlesztés a Fertilia Kft.- nél



A jelenlegi fejlesztés keretében a Fertilia Kft. technológiai fejlesztése arra irányul, hogy a mûtrágyák az egyedi igények szerint legyenek összeállíthatóak, valamint a keverés során a hatóanyag tartalmat a mikroelemek hozzáadásával javítani lehessen. A most bevezetésre kerülõ új technológia révén a mikroelemek a kukorica csutka darálék alapra felragasztva, granulátum formát öntenek és ezzel az un. mikro-drazsírozással könnyen a mûtrágyákhoz keverhetõek. A gyártósor mellett a mikroelem gyártási technológia licensze is megvásárlásra került.



(A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.)

 






 

 

Negyedmillió négyzetméter hazai referencia



Az idén 22 éves „SUNI” Service Universal Kft. negyedmillió négyzetméter hazai referenciával, komplex módon végzi ÚJ és FELÚJÍTANDÓ (nyitott és fedett) AGROGAZDASÁGI (hígtrágya-, öntözõvíz-, tüzivíz-, csatornák) földmedrû TÁROZÓK, beton elõgyûjtõ aknák, dísztavak és „bio-úszótavak”, továbbá új és felújítandó LAPOS- és „ZÖLDTETÕK” szigetelését. www.suni-kft.hu