Az államtitkár hozzátette, hogy az új agrárköltségvetés tervezettel a kormány főleg a vidéki foglalkoztatás növelését célozta meg. A költségvetés nem csak az adott év szükségleteit foglalja magában, hanem a múltban elmaradt kifizetések pótlására is biztosítanak forrásokat. Emiatt is lett 12 milliárd forinttal magasabb a hazai támogatások mértéke a jövő évre az ideihez képest, ebből szeretnék többek között kifizetni az elmaradt állattenyésztési támogatásokat.
A jövő évi 593 milliárd forintos agrár- és vidékfejlesztési támogatás három pilléren áll majd. Első ilyen pillér a nemzeti támogatások, mely 63,7 milliárd forintot jelent majd jönnek az uniós közvetlen támogatások, melyek 323,4 milliárd forintot jelentenek és végül az uniós társfinanszírozással működő támogatások 205,5 milliárd forintos keretösszeggel.
Az uniós közvetlen támogatások nagy része területalapú, ami mellé társul egy csökkenő, kisebb rész a piaci támogatásokból, de ez a költségvetésben nincs jelen, viszont az ágazat számolhat vele. Az államtitkár erről elmondta, hogy az összes támogatás 20% a hazai forrás, a maradék 80% uniós pénzekből tevődik össze.