Vízenergia
A legnagyobb, 2010-ben megvalósult vízenergia projekt egyben Dél-kelet Ázsia legnagyobb vízerőműve is. A 6 turbinából álló vietnámi Son La erőmű első turbináját december végén csatlakoztatták a nemzeti áramhálózathoz. A 2 milliárd dolláros erőmű 2012-ben éri el teljes kapacitását, amikor is 2400 MW áram termelésére lesz alkalmas.
A második legnagyobb projekt Laosban található: az 1070 MW kapacitású vízerőművet decemberben avatták fel, ötévnyi építés után.
A dobogó harmadik fogán a 855 MW kapacitású, brazíl Foz do Chapeco erőmű áll.
Offshore szélenergia
A tavaly üzembe állított legnagyobb offshore erőművek legtöbbje az Egyesült Királyság körül található. Kent partjaitól 11 km-nyire található az 1,2 milliárd dollárból megépült Thanet offshore szélpark, mely 2010 utolsó negyedévében kezdte meg működését, és látja el mintegy 300 MW elektromos árammal a szigetországot. Ez a világ legnagyobb offshore szélfarmja jelenleg.
A második Dánia partjainál fekszik, a Rødsand II szélerőművet, amely 207 MW áramot termel, az E.ON helyezte üzembe tavaly.
Szintén az E.ON nevéhez fűződik a Skócia partjainál fekvő Robin Rigg Szélerőmű, mely 180 MW kapacitású.
Szárazföldi szélenergia
A legtöbb működő szárazföldi szélerőmű az Egyesült Államok területén található. 2010 novemberében a Roscoe Szélerőmű számított a legnagyobbnak a világon, mely 781,5 MW áram termelésére alkalmas. A még építés alatt álló szélerőművek közül a legnagyobb a 800 MW-os Alta Szélerőmű Center, mely szintén az USA-ban található, míg a legnagyobb tervezett erőműnek a kínai Gansu Szélerőmű számít, a maga 10 ezer MW-os tervezett kapacitásával.
A tavaly üzembe állítottak közül a legnagyobb a Fowler Ridge erőmű az USA-ban, Indianapolistól 140 km-re található. Jelenleg két fázisa készült el, de egy harmadik is építés alatt áll, és tervek szerint 600 MW-nyi áramot termel majd.
A második legnagyobb a 404 MW-os Penascal erőmű, Texasban, amit áprilisban adtak át.
Napenergia
Idén Európa vitte a prímet a legnagyobb naperőművek átadásának számában, ugyanakkor a legnagyobb erőművet a kanadai Ontarioban adták át, melynek kapacitása 97 MW.
A következő hét legnagyobb erőmű mindegyike európai: Olaszországban, Németországban és Spanyolországban kerültek átadásra.
Geotermikus energia
Habár a már működő, legnagyobb geotermikus erőművek szinte mindegyike az USA-ban található, a tavaly átadott új erőművek három legnagyobbika más kontinensen található.
Az első helyen az új-zélandi Nga Awa Purua erőmű végzett, mely 132 MW áram termelésére alkalmas, és egyben a legnagyobb egyturbinás erőmű a világon.
A második helyen végzett erőmű az olaszországi Larderello geotermikus övezetében található, ahol már az 1930-as években is működtek geotermikus erőművek. A Nuova Radicondoli 2 és a Chiusdino 1 is 20-20 MW-nyi elektromos áramot termel, mindkettőt tavaly adták át.
A harmadik, teljesen befejezett projekt Kenyában található, ahol az Olkaria II. üzem 35 MW áramot termel, mely az első fázissal együtt 105 MW áramot ad az afrikai országnak, ezzel a kontinens legnagyobb geotermikus erőművének számít.
Etanol
2010-ben az USA és Brazília vezette a listát az átadott etanolüzemek számát tekintve: a legnagyobb üzemek közül nyolcat ugyanis ezen két ország valamelyikében helyezték üzembe. Az alábbi táblázatban található a lista.
Biomassza - erőművek
A világ legnagyobb, tavaly átadott biomassza erőműveinek listáját az alábbi táblázat tartalmazza.