A keddi találkozón a kormányzat képviselői mellett részt vettek a távhőszolgáltatók, a kapcsoltan termelő erőművek, a biomassza erőművek, valamint az erdészeti biomassza előállításban érdekelt erdőgazdálkodási szakszövetségek és érdekvédelmi szervezetek is - tudatta az OBJEKTÍV Hírügynökséggel a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Kommunikációs Főosztálya.
A találkozón Bencsik János megerősítette: a jelenlegi KÁT rendszer 2011. július 1-jén megszűnik és egy új, elsősorban a megújuló energia alapú hasznos hőtermelés felhasználását ösztönző rendszer kerül kidolgozásra, amelynek alapelve a társadalmi hasznosság érvényesítése lesz. A kormány tervei szerint a - megújuló energiaforrások között meghatározó szerepet játszó - biomassza felhasználása esetén a támogatási rendszerben alapkövetelmény lesz majd a jelenleginél kisebb támogatható kapacitáshatár, a magasabb hatásfok és a fenntarthatósági követelmények fokozott érvényesítése. A hasznos hőtermelésen felül a tisztán megújuló energiaforrásokat használó hőtermelők számára, a jelenlegitől eltérő formában ugyan, de megmarad a villamosenergia-termelés támogatása is - tette hozzá az államtitkár.
A földgáz alapú kapcsolt termelők esetében a KÁT rendszerből történő kivezetés feltételeinek kidolgozása az iparági szereplők véleményének figyelembevételével jelenleg már zajlik. A szabályozási rendszer átalakítása során a kormány kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a lakosság távhőellátása - az igénybevevők számára megfizethető áron - biztosított legyen.
Az új hő-oldali támogatási rendszer az Európai Bizottság jóváhagyását követően, a tervek szerint az új fűtési idény kezdetén, azaz 2011. október 15-én lép majd hatályba.