Ruck János a pénteki döntés jelentőségéről szólva kiemelte: amennyiben pénteken a tulajdonosok lemondanak a fellebbezési jogról, a felszámolási eljárás azonnal jogerőre emelkedik, a húskombinátot átveszi a törvényszék által kijelölt Hitelintézeti Felszámoló Nonprofit Kft., amely saját hatáskörben dönthet a húsfeldolgozó további üzemeltetéséről vagy végleges leállításáról.
A vezérigazgató szerint a húskombinát és a négyszáz dolgozó közös érdeke a felszámolási eljárás felgyorsítása, a gyártás folytatása, hiszen a gyulai termékekre van igény a hazai és a külpiacokon, többhónapos üzemszünet a piacok elvesztésével járhat. A Gyulai Húskombinát felszámolásáról a Gyulai Törvényszék október 16-án hozott nem jogerős határozatot, miután a cég október 15-én a bíróságnak adott válaszában a szállítói tartozást elismerte, de annak kiegyenlítésére nem kért fizetési halasztást, így a Gyulai Törvényszék megállapította a társaság fizetésképtelenségét és elrendelte a felszámolást. A határozat ellen a tulajdonosok 15 napon belül fellebbezéssel élhetnek.
A Húsipari Dolgozók Szakszervezete (HDSZ) október 19-én arra kérte a társaság meghatározó tulajdonosi körét, hogy rövid távú pénzügyi érdekeik miatt ne akadályozzák meg a felszámolási eljárás megindítását, adjanak esélyt, hogy a piacokhoz igazodó gyors cselekvéssel folytatódhasson a termelés. A HDSZ MTI-hez eljuttatott pénteki közleménye szerint a szakszervezet a Hajdúsági Agráripari Zrt., a K&H Bank Zrt., OTP Bank Nyrt. vezetőihez fordult a kéréssel a munkahelyek megőrzése érdekében.
A hitelező bankok a hitelek ellenében már korábban zárolták a Gyulai Húskombinát számláit, a társaság nem jut hozzá az értékesítési árbevételhez. Felszámolási eljárás alatt a kijelölt állami felszámoló nyithat új számlát, vállalhat kötelezettségeket, így folytatódhat a termelés és a társaság hozzájuthat az értékesítési bevételekhez - jelezte Ruck János.