Tóth László, a Belügyminisztérium (BM) gazdasági és informatikai helyettes államtitkára elmondta: a fejlesztés egyik fontos célja az volt, hogy a hagyományos energiahordozókat megújuló energiaforrásokra cseréljék. Szintén kiemelt célnak nevezte a fogvatartottak foglalkoztatását, ami megvalósulhatott a rendszer telepítésekor. Úgy fogalmazott, hogy a börtönbüntetésüket töltők megismerhettek egy új technológiát, amely segítheti őket a visszailleszkedésben és segíthet nekik visszatalálni a munka világába. Hozzátette: a fogvatartottak egyre növekvő mértékű munkavégzésükkel nemcsak a börtönök működtetési költségeinek a lefaragásához, hanem a büntetés-végrehajtás jobb megítéléséhez is hozzájárulnak.
Balázs Péter ezredes, a pálhalmai büntetés-végrehajtási intézet parancsnoka közölte, hogy az Új Széchenyi Terv Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében nyertek el 150 millió forint, vissza nem térítendő támogatást a meleg víz előállítását segítő napkollektorrendszer kiépítésére. A beruházás révén az intézet mélykúti, bernátkúti, sándorházi objektumaiban tíz épületre került összesen 650 négyzetméter felületű napkollektor. A jelenleg elérhető legmodernebb napkollektorok mellett tizennyolc új melegvíztárolót telepítettek, összesen mintegy 16 ezer liter kapacitással. Az intézmény melegvíztermelésre fordított költségének felét az új napkollektoros rendszer fedezi, ez éves szinten nyolcmillió forint megtakarítást jelent.
Merész ötlettel állt elő egy német gazda: ez sok almatermesztő életét megváltoztathatja
Sok almafa napelemek alatt nő, amelyek az idei szokatlanul napsütéses nyáron bőséges áramot termeltek, miközben az alatta lévő gyümölcsöknek a szükséges árnyékot adták.