A Rába és a belorusz MTZ traktorgyár között egyeztetés kezdődött arról, hogy a különösen nagy teljesítményű mezőgazdasági gépekhez a Rába futóműveket szállíthasson. Az együttműködés eredményeként az immár többségi állami tulajdonú magyar gépipari vállalat komoly exportpiacra tehet szert Fehéroroszországban.
A kétoldalú gazdasági együttműködésben a legfontosabb terület a mezőgazdaság, a magyar exportot azonban korábban visszavetette, hogy egy vírusfertőzés miatt Fehéroroszország megtiltotta Magyarországról a szarvashmarha behozatalát - jelentette ki Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár a magyar-belorusz gazdasági vegyesbizottság budapesti ülése után. A testületnek sikerült megállapodnia a szükséges állategészségügyi intézkedésekről, amelyeket a magyar fél végrehajt, ennek eredményeként még az idén újraindulhat a kivitel.
A mezőgazdasági kivitelben komoly előrelépés, hogy az idén Magyarország 50 százalékkal növelte a vetőmagexportot, kihasználva az abból fakadó előnyt, hogy a magyar alaptörvény GMO-mentességet garantál. Magyarország szeretné kihasználni azt is, hogy Fehéroroszország komoly villamosenergia-exportőr, és ebből fakadóan a villamostávvezeték-rendszerét folyamatosan a legjobb karban kell tartania, ezért arra törekszik, hogy az MVM Magyar Villamos Művek eximbanki finanszírozási háttérrel piachoz jusson ezen a területen.
Az ülésen megállapodás született a tudományos-technológiai együttműködésről, valamint akkreditációs együttműködési szándéknyilatkozatot is aláírtak a felek. Megállapodtak a felek arról is, hogy a keleti nyitás ösztöndíjprogram keretében jövő szeptembertől 50 belorusz hallgatót fogadnak magyar egyetemek, Minszkben pedig januártól magyar nyelvi egyetemi képzés indul.