2024. november 22. péntek Cecília

Levéltrágyázás: hogyan juttassuk ki a mikroelemeket? (x)

agrarszektor.hu
A levéltrágyázás jelentősége abban van, hogy hatékonyan láthatjuk el haszonnövényeinket mikroelemekkel. Emellett megelőzhetjük és kezelhetjük az esetleges hiánytüneteket is.

Gazdasági növényeink a számukra elengedhetetlen tápelemek közül az úgynevezett makro- és mezoelemeket a szükséges mértékben és megfelelő hatékonysággal gyökéren keresztül tudják felvenni. Ezeket a tápanyagokat levélen keresztül csak korlátozott módon és mértékben (max. 3-15 %) pótolhatjuk.

A levéltrágyázás igazi jelentősége a növények mikroelemekkel való ellátása, mivel a szükséges mennyiség több mint 90 %-át hatékonyan tudjuk a rendelkezésükre bocsájtani. Fontos dolog továbbá, hogy ilyen módon előzhetjük meg, illetve kezelhetjük az esetlegesen kialakuló hiánytüneteket is.

Energia Humin, nagy energiatartalmú NPK lombtrágya könnyen hasznosuló magas mikroelem tartalommal.

- látványos hatás
- magas hatóanyag-tartalom

A levéltrágyákban lévő tápelemek felszívódását a kelátképző anyagok segítik. Az Energia Huminban lévő humin- és fulvosavak természetes kelátképző anyagok, amelyek javítják a tápanyagok felvételét és csökkentik a perzselés veszélyét. Gyorsítják a növények tápanyag-reakcióját, erősítik az immunrendszert és fokozzák az anyagcserét.

Ezen felül természetesen, könnyen felvehető és hasznosítható, humusz-jellegű tápanyagot is jelentenek.
A mikroelemek közül a kalászosoknál elsősorban a réz, a repcénél pedig a bór szerepe a meghatározó. Ezeket az elemeket az Energia Humin optimális arányban tartalmazza.

Nagyobb hozam, jobb beltartalom, egészségesebb növény

A termékben lévő humin- és fulvosavak:
- segítik a tápelemek felszívódását,
- csökkentik a perzselés veszélyét,
- erősítik a növény immunrendszerét és fokozzák az anyagcserét,
- mindezen felül könnyen felvehető és hasznosítható, humusz- jellegű tápanyagot is kínál a növény számára.

Az NPK nem elég! A növénynek mikroelemekre is szüksége van ahhoz, hogy kihozza magából a maximumot.

A kijuttatás módja:

Valamennyi szántóföldi kultúra levélkezelésére, kondíciójának javítására 4,0-6,0 l/ha mennyiségben, 200-350 l/ha vízmennyiséggel, a növény 3-6 leveles állapotától virágzásig terjedő időszakban, legfeljebb 3 %-os töménységben kijuttatva. A készítményt a tenyészidőszak során legfeljebb két alkalommal lehet kijuttatni, az egyes kezelések között legalább 10-14 nap különbséget kell hagyni.

Virágzásban nem használható!

A legtöbb gyomirtó-, rovar- és gombaölő szerrel egy menetben kijuttatható. Réz tartalmú készítményekkel ne keverjük! Kezelés előtt keverési próba elvégzését javasoljuk.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
EZT OLVASTAD MÁR?